1. 1.
  mahir çayan'ın söylevlerine sahip çıkan birçok fraksiyondan sadece biridir. kürtçülük de yaparlar. ama madem mahir çayan'a sahip çıkıyorlar, mahir çayan'ın türkiye'nin ırksal bölünmelere mi yoksa türkiye'de toplumsal ve topraksal bütünlüğe mi sahip çıkılması gerektiğini anlattığı düşünce yazılarına bir baksınlar derim. yoksa hem mahir çayan'ın vasiyetine sahip çıkacaksın sonra da kürdistancılık oynayacaksın... bu olmaz işte!
  ha bir de "UMUDU BÜYÜTÜYORUZ" diye slogan vari sözleri var. olum nereye kadar büyüteceksin? büyüsen büyüsen bir burhan çaçan kadar olursun en fazla o!
  4 -9 ... kerameti kendinden menkul
 2. 2.
  biz siz eksiktiniz denilesi örgüt. kaba tabirle, örgütün isminden yola çıkarsak bile, halkı kurtarmak gibi bir misyon edinmelerine rağmen, daha çok halkı patlatmak üzerine yoğunlaşmışlardır. bu tarz insanlar, bir baltaya sap olamayan, ancak bu tip örgütlere girerek, kendilerini birşey zanneden insan grubudur. sorsan halkı kurtarıyor, ekmek ne kadar desen bilmez.
  -3 ... darkwingsoul
 3. 3.
  bazı eksici yazarların, hakkında olumsuz yazı akabinde silahlarını konuşturacağı denyo bir örgüt.
  1 -4 ... smurfs
 4. 4.
  122 üyesinin ölüm orucu ile kendilerini feda ettiği örgüttür. pkk ile çatışma halindelerdir.
  2 -2 ... c2d
 5. 5.
  Temelleri 60lı yılların ortalarına dayanan ve günümüzde kuruluş amacından uzaklaşan terör örgütüdür. dönemin öğrenci liderleri tarafından oldukça geliştirilerek abd emperyalizmiyle mücadeleyi amaçlayan bir örgüt konumuna getirilen dhkpc, 30 mart 1994 te partileşme yoluna girerek amacından sapmış ve son olarak 1999 yılında pkk terör örgütüyle kimi faaliyetleri birlikte yürütme anlaşmasına varmıştır. yani başlangıçta abd emperyalizmine düşman olan örgüt pkk nın hegemonyasına girerek git gide kürtçülük merkezine oturmuş ve kuruluş felsefesine ihanet etmiştir. buna bir yandan pkk nın başarısı olarak bakmak mümkünken, bir taraftan da kendilerine devrimci diyen solun başarısızlığı olarak bakmak mümkündür. sonuç olarak ortaya çıkmaktadır ki kuruluş amacı abd emperyalizmi olan birçok örgüt güçlü yapılaşmaya uğramış pkk terör örgütünün kucağına oturmak zorundadır. son yıllarda öylesine iç içe girmişlerdir ki ikisinin eylemlerini ayırt etmekte güvenlik güçleri zorlanmaktadır...
  5 -2 ... stratosfer
 6. 6.
  (bkz: devrimci eşcinsel hareket)*
  -5 ... happylover
 7. 7.
  devrimci halk kurtulus partisi cizgisinde ilerleyecek halk gruplarini olusturmayi hedefleyen cephedir. halklarin kardesligini savunur. 1999'da pkk ile anlasmasi falan yoktur. aralari o donemlerde bayagi limoniydi. hala da limonidir hatta limon bayagi eksimistir.

  bol keseden atmaktansa o donemlerden bir yaziyla bu kanitlanabilir, yazi basligi:

  ' pkk, çarpik kemalizm anlayisiyla kendi milliyetciligini gizlemeye calismistir.' (1999)

  http://www.ozgurluk.org/k...-yolunda2/sayfa65-73.html

  10 yil sonra baska bir yazi :

  'kürt milliyetçi hareketi özür dilemelidir'(2009)

  http://halkinsesi.tv/haber_detay.php?bilgi_id=6194

  mucadele, kurtuluş, vatan, ekmek ve vatan(dogrusu : ekmek ve adalet), tavır..vb dergilerin hepsi savcilik kaydi olan legal dergilerdir.

  cepheliler de eger polis karsisinda siniyorsa demek ki turkiye'de adam gibi bir yapi yoktur. olum orucunda 122 kisi, iskencede oldurulen onlarca kisi, cesmede bir botun icinde batirilan 4 kisi... polis gorduklerinde seslerini alcaltacak olsalardi bunlar olmazdi.
  2 -1 ... humbara
 8. 8.
  üyelerinin temel amacı almanya, isveç, kanada veya öyle bir ülkeye ilticacı olmaktır. uyuşturucu dahil pek çok gayrı kanuni-ahlaki işlere bulaşmışlardır. chp'yi az solcu bulup, beğenmezler ve sürekli chp aleyhinde propaganda yaparlar.
  pasif ve az gibi görünseler de ara ara gövde gösterisi (1996 1 mayısı) yaparlar.
  ... akillipetro