bugün

bir anketin dile gelişi ise ihtiyatlıca bakmak gerekiyor. ama bir karşı argüman bombardımanına tutulacaksak lütfen oturup sadece dinleyelim. sosyalist bir iktidar hayal değil, amerika ile işbirliği ise bir zorunluluk değil.

diyelim bir devrim oldu. olmayana ergiden hareketle bir an olsun bir düşünelim. bir kere bir noktada devrim başladı mı o bir coğrafyada kalmaz. bu devrim yalnızca bir yerde kalamaz muhakkak oraya buraya sıçrar.bu evrensel bir yasa, buna karşı olmak ise tarihsel bilginin azlığı ile açıklanabilir. karşısında bir engelleme elbet olacak, dünyanın süper güçleri elbette karşı güç uygulayacak ve bu devrimin yayılmasını, hatta boğulmasını sağlayacaktır. ama bir devrim bizi dünyadan uzaklaştırmayacak aksine dünyanın kendisine yaklaştıracaktır. bırakalım bu realizm ayaklarını, realizm diyerek rezilizme batmayalım.
öncelikle hoş geldin denir.
özel polis teşkilatı.
(bkz: devrim polisi)
devlet hastanelerinin isminin değiştirilmesi.
(bkz: devrim hastanesi)
yapılacaklar listesi hazırlayan kişinin "devrim abi kendisi gibi sosyalist arkadaşlarıyla çiçek pasajına içmeye gitmiş, geç gelecekmiş, çalıştığı yabancı ortaklı bankanın mesai saati bitmeden 5 dk. önce boşuna beklemeyin siz yatın diye annesine telefon etmiş" ifadesini duyduğunda önemini yitirecek olan işler listesidir.
yabancı sermayaleri ülkeden kovmak doğuyu kalkındırıp işsizliğe kesin çözüm bulmak.ekonomiyi düzeltmek.
amerikayi kovmak.agir sanayi hamlesi yapmak.iraktaki anti emperyalist direnise destek olmak.ezani türkce yapmak.tarikatlari kapatmak.köy enstitülerini yeniden acmak.herkese anadilde egitim vermek.
devrim gelmez, devrimden bahsedilecekse gelmek değil olmak fiili kullanılır. devrim bir rejim değildir ki gelsin, varolan rejimin devrilmesi yenisinin gelmesi olayıdır. yok kastedilen, arkadaşımız devrimse, hoşgeldin der çay kahve ikram edilir, ama onun da başlık değeri yoktur. olmaz olur mu denirse ben de rasim gelirse yapılacaklar diye bir başlık açarım. olur mu? olmamalı...
bütün fabrikalar ve bankalar devletlestirilecek.
bir gün gelirsek hangi kent güzelleşmez ki?
bir ton şeyi içine alan bütün.
- devrim geliyor kaçın!!
- abi ne bu hal?
+ sorma devrim oldu, g.tü başı dağıttık...
- devrim devrim dediğin nedir ki gülüm, ben senin için evrimi göze almışım...
bugüne kadar hiç gelemediği için herhalde tecrübesizlikten devrim geldi acaba ne yapsak diye kara kara düşünülecektir.
halay çekmek.
Hangi devrim gelirse sorusunun cevabı verilmeden harekete geçenlerin göt altına gideceği şeyleri yapmaktır.
üniversiteden gelir.
bir sıcak tarhana içmek ister
ve sorar anasına 'ben niye babamın olmıycak hayallerinin ismini taşıyorum aneey'.