bugün

Mazlum gariban bir ailedir.
Bence abiye en büyük yardım çükünü kesmek olur. Net.
19 çocuk mu? ulan hangi devirde yaşıyoruz avcı toplayıcı olarak mı kaldınız siz? devlet hangi birine yardım etsin her birine 200 lira verse 3 bin lira yapıyor zaten?

yuh diyorum ya. yapmayın paran yoksa ama çok çocuk seviyorsan 4 tane yap en fazla 5 tane. 19 nedir ya?
kürdistan kurma hayaliyle üreyebildiği kadar üreyip bakımlarını töceye yaptırırız diyen tipik kürt kabilesidir.
19. çocuktan sonra mı aklı başına gelmiş hanzonun?

Normalde sosyal Devletin o çocukların en az 17 tanesini alıp yurda yerleştirmesi lazım da yav Külliyen zarar Bu kavmi bozuk dağ ayılarının.
Bütün haberi okudum. tek sorun bu aileye birinin prezervatifi öğretmemiş olması diye düşünüyorum. Ulan hadi 3-4 tane yaptın hatta 8-9 oldu. Çocukların gözü önünde nasıl becerdin karıyı. Hepsini 1 sene de yapsan en büyüğü 18 olduğunda insan biraz çocuğundan utanır.

Elalem 1 çocuk ister tüp bebek için para döker. Bu amk cahilleri tek atıp çocuk yapar.

Adalete bak!
aslında abi şu mantıkla şirket bile kurar.

19 çocuktan 10 u çalışma çağında olsa ortalama 2500 ile her biri bir yerde çalışacak. hanım ve baba beyde çalışacak etti sana ayda 30 k. zaten bunların masrafı olmaz. ayda 3 k ye 27 bin at köşeye senede ne yapar 324 bin lira. böyle böyle 10 yıl dişlerini sıksalar 3.5 milyona yakın para olur. sonra getirisi yüksek bir işletme açacaksın. işten anlayan 2-3 kalifiyeli elemanı aldın mı gelsin paracıklar.. para parayı katlar ne kadar paran varsa o kadar kara geçersin.

aslında birbirimize güvensek en mantıklısı bu lan. mesela 10 akraba birleştirse böyle paralarını şirket kurarlar mk. bugün hangimiz şöyle 200-300 binim olsada şu işe gireceğim demiyor ki. tek eksiğimiz sermaye aq.

bizim arkadaşın abisi 450 bine üni karşısında kafe aldı. ayda 30 bin ciro yapıyor.
Bu devirde gelirin belliyse 3 k dan fazla maaş almıyorsan 1 çocuktan fazlasını yapmak enayiliktir. Doğacak çocuğun istediği bir çikolatayı oyuncağı alamayacaksa kimse çocuk yapmasın. Kimsenin buna hakkı yok. Bu devirde 2 3 çocuk yapmak istiyorsan eve en az 7 8 k girecek net.
(bkz: el siker halime yi alem çeker ceremeyi)
Almanya'ya gitse zengin olup geri döner memlekete.

Yallah doşlanda. Swh.
Geleceğini planlamadan çocuk sahibi olmak yanlış .
insan çocuk sahibi olmayı ve iyi bir aile kurmayı isteyebilir ancak bu işin bir de maddiyat kısmı var.
iyi bir gelecek kurmadan ve bu geleceği garanti altına almadan ne çeşit bir insan 19 çocuk yapabilir ki?
tüm bunları geçelim, iyi bir gelecek garantisi olan bir insan bile niçin 19 çocuk yapar ki? günün birinde maaile çift kale futbol maçı oynamak için mi?
Maymunların bile 19 çocuğu yok.
güncel Önemli Başlıklar