1. 1.
  enflasyonla topyekün mücadele programının ana unsuru. türkiye devleti kısaca demek istiyor ki bizde artık para bitti gelin gönüllü olun sizleri harcayalım.

  peki neden? neden firmalar mücadele ediyor? firma özel sektör değil mi?

  faturasını kesiyor vergisini ödüyor. yani diyelim ben özel sektörde bir firmayım, yurtdışından peşin paraya mal alıp getiriyorum ama onu indirimle satacağım para kazanamayacağım ama vergimi çok güçlü bir birliktelikle ödeyeceğim kredi alamayacağım borçlandırılacağım.

  bir de dükkanın camına logo mu asacağım?

  kafası iyi galiba.
  ... rootz
 2. 2.
  kim vergisini ödüyor çok afedersiniz, geçen gün antep merkez ilçe belediye başkanı denetime çıktı, domates 5 lira, halden gelen faturada 70 kuruş yazıyor. herkes biliyor o domatesin 70 kuruşa çıkmadığını, bu mu şimdi fatura kesip vergi vermek?
  1 ... masklavi
 3. 3.
  özetle indirim yapacaksınız yapmassanız sonuçlarına katlanırsınıza getirildi laf. yabancı yatırımcı yine arkasına bakmadan kaçacak vatandaş da yerli üretici üstüne %50 konan fiyatlar %10 indirildi diye sevinecek.
  3 ... flat head
 4. 4.
  özel sektörde harcayacak asgari ücretli kalmadı, hepsi harcandı. (bkz: bir yılda çıkarılan 5 vergi affı sonrasında cebinde 5 kuruş kalmayan özel sektör)
  ... ladesciyim