bugün

aynı devlet, 3. çocuğu bulana erken emeklilik de vaadediyor. bu kadar çiftleşin, üreyin diyen bir hükümet bir daha gelmez söliyim. bastırılmış cinsel problemleri mi vardır nedir! sonumuz hayrolsun.
mevcut halkını doyuramayan hükümetin yeni projesi.
yaşlanan türk nüfusunu gençleştirmek adına atılmış bir adımdır. nüfusun nicel olarak değil de nitel olarak kuvvetlendirilmesi gerektiğini bilmeyen zihniyetler tarafından ortaya konmuş, soruna çözüm yerine kördüğüm atacak göstermelik ve temelleri boş politikadır.
5000 liranın ne kadar büyük(!!!!) bir para olduğunu vurgalamak isteyen hükümetin yeni projesi.

5000 tl için skimi yormaya değmez amk.
(bkz: kurnazlık)

bir de iş ve aş verseler iyi olacaktır.
ülke mi yönetiyor, tavşan çiftliği mi işletiyor belli olmayan başbakan isteği.
a.q 7 yıl önce her eve kira yardımı,beyazeşyası vs. dağıtıldı ev başı 10 bine varan yardım dağıtıldı güneydoğuda, ama kardeşimin ufak bakkalı benim adıma olduğundan birşey vermediler güya ben para kazanıyordum..

ulan ssk lıyız diye bagkurluyuz diye bize bakan yok ama adam yevmiyesiyle 100 lira alıyor günlük ,sonra yeşilkart bedava yardım bedava çocuk yardımı bedava,aşı parası bedava,süt yardımı bedava, çocuk bezi bedava..

adam enayimi kayıtlı çalışsın olan bize oluyor.. 3.cocuga 50000000 verseler memura,işçiyeisskliye,bagkurluya vermezler gidip binlerce dönüm arazisi olana verirler..

3. çocuk mocuk yok kardeşim ne zaman adalet ve eşitlşik gelirse 7. ve 8. de gelir
halkına bakamayan devletin icraatı.
kürt popülasyonu artsın diye mesleksiz asalakları fonlamaktan başka bir şey değildir...

(bkz: kabinede kilit noktalardaki herkes neden kürt)
buradan abimin ve ablamın yanaklarından, beni üçüncü sırada doğuran annemin ellerinden öperim. baba saygılar.
not: tamamen yanlış anlamışım.
devletin fakir halkı kandırma yöntemidir. türkiye de aklı başında insan sayısı azdır. mesela mantıklı düşünen adam o 5000 lira bitince ne olacak diye düşünür. çocuk nasıl büyüyecek, nasıl okula gidecek, nasıl bir üniversiteden mezun olup ne kadar süre işsiz kalacak... çocuk böyle bir şeydir. bir ömürdür. yapacakken kırk kere düşünmek lazımdır. eğer doğur diye 5000 lira veriyorsan bu sadece ve sadece rüşvettir.
gündem değiştirme part 128.
devletin değer verdiği şeyin nitelik değil nicelik olduğunu ve ilk iki çocuğu değersiz gördüğü uygulama.
halihazırda iki çocuk sahibi olan biri için 5000 tl bir tık uzaklıktadır.

(bkz: hanım koş)