bugün

gogocu kardeşim, devletçiliğine hayran kaldım.

gelgelelim devlet türk töresinde, geleneğinde bir baba figürüdür.

şimdi sen her devletin üstüne düşen şeyde halk olarak insiyatif alın dersen kendinle çelişirsin.

böyle bir dünya yok.

sen zaten devlet olarak vergini vatandaştan topluyorsun.

bu verginin karşılığında yine devlet olarak vermen gereken hizmetler var.

halkın güvenliğini, sağlığını, refahını sağlaman gereken hizmetler.

istediğin gibi zammını da yapıyorsun, kimse sokağa çıkıp isyan etmiyor.

lafın kısası millet devletine zaten azami derecede saygılı.

kimsenin kimsenin kapısına gidip parasına çökmesine gerek yok, kapıya topla tüfekle gitsen bu vergileri toplayamazsın zaten.

bir paket sigaraya 20 tl veren adam sıkın kafamıza kurtulalım o zaman der, geçer.

koskoca devletsin.

vatandaş devletine muhtaçken ele güne göstere göstere sahip çıkacağın yerde, avare gezen aile üyesi gibi iban gönderirsen yakışmaz.

hee allah razı olsun, isteyen istediği kadar versin diye buyurmuşsun.

tuttuğun altın olsun, çok rahatlattın bizi ama vermeyince mabud ne eylesin mahmut diye bir laf vardır.

yarattığınız kalantor abilerden isteyin.

mehmet cengiz'ler, nihat özdemir'ler, demirören'ler ne güne duruyor...

biz hiçbirimiz bunlardan zengin değiliz.

sana namusum şerefim üstüne yemin ederim kardeşim.
Devlet gerekeni yapmadığı için olabilir mi?

Hiç böyle bir ihtimal düşündün mü?

Sarayın günlük gideri ne kadar biliyor musun?
-----dikkat küfür var önden söyleyeyim, özür dilerim şimdiden----

bak hele bak yarrağıma bak hele. böyle bir imaj yayılıyormuşmuş... imajın anasını siktiler kardeşim imaj mı kaldı ?

ben vatandaş olarak şu soruları soruyorum, işsizlik fonu nerede? işsizlik fonunda kaç milyar lirası var devletin ?

deprem vergileri nerede ?

yedek akçe nerede ? kaç milyar lira var yedek akçe kasasında ?

böyle doğal felaket zamanlarında kullanılmak üzere bu halkın maaşından kesilerek oluşturulan fonların hesabını sorunca vatan haini oluyoruz.

sizin ben anlayışınızı sikeyim lan.

deprem olur bağış toplanır, sel olur bağış toplanır, salgın olur bağış toplanır... lan madem bu halk kendi kendini böyle durumlarda bağış ile tedavi edecek, siz ne bok yemeye o koltukları işgal ediyorsunuz ?

soru sorunca vatan haini ilan ediliyoruz...

kampanyanın adı bir de "biz bize yeteriz türkiye'm"

hafız zaten biz bize yeteriz, sizin boğazınıza yetemiyoruz amına koyim, sorun orada....
(bkz: aktroll)
(bkz: engelle)
Vatandaşın cebinden toplanan vergilerden suriyelilere 40 milyar dolar dağıtılması ama aynen diğer devletlerin yaptığı gibi sıra halka para dağıtmaya gelince, hiç o olaya girmeyip, halktan yardım istenmesinden kaynaklanmaktadır.

Tabi bir de toplanan yardımların deve edilmesi riski var. Ne oldu 15 temmuz yardımlarına?

40 milyar dolar 10 milyon aileye dağıtılsa aile başına 4000 dolar düşer. Bugünkü kurla 26.000 TL.

Madem suriyelilere dağıtacak bu kadar para vardı, hadi halka da dağıtın.

Esrarkeş kardeşim, kafan biraz yerine gelince yalamaya ara verip, cevabını verebilirsin umarım.

Not: aha da cevap geldi! Biri eksilemiş! iyi, güzel, eksilemek destek verdiğiniz hastalıklı zihniyetini kurtarmaya yetecekse eksileyin bakalım.
Sivil toplum örgütlerinin yapacağını devlet yaparsa olacağı budur. Devlet halktan para istemez. istememeli. Çünkü isterse itibarı halkın gözünde biter.
Devlet değil hükümet. Önce bu ayrımı yapmak lazım.

Hükümetler gelip geçicidir ama devlet 2000 yıldır ayakta.

Ve evet hükümet vatandaşının cebine çökmüştür. Bunun başka bir açıklaması yok.