1. 1.
  hatırlayabildiklerimi zamanla yazacağım listedir.

  1) 6-7 eylül olayları: "rumlar, atatürk'ün selanik'teki evini bombaladılar" haberini hürriyet manşetten duyurdu. olaylarla ilgili ilk kıvılcım bu yalan haberle atılmış oldu.

  doğrusu: atılan bombanın, rumları ülke dışına çıkarmak, mallarını yağmalamak için yapılmış bir mah organizasyonu olduğu anlaşıldı.

  2) maraş katliamı - çorum katliamı: faşistlerin kahramanmaraş'ta 100'e yakın insanı katlettiği dönemde, 24 aralık 1978'de yaptığı basın toplantısında başbakan süleyman demirel "bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz" dedi. çorum katliamı'nın hemen ertesinde "çorum'u bırakın fatsa'ya bakın" diyerek o dönemde fatsa'da yönetimde olan fikri sönmez nezdinde solcuları hedef gösterdi.

  doğrusu: olayın her bir detayı hesaplanmış faşist saldırı olduğu ortaya çıktı. cumhuriyet türkiyesi'nde yapılmış bu katliamlar "Müslüman Türkiye - Milliyetçi Türkiye - Allah için Cihad Başına" sloganlarıyla kadın demeden, çocuk demeden vuranlar karşısında 'Bana sağcılar ve milliyetçiler cinayet işliyor dedirtemezsiniz' diyenlerin eseridir.

  3) çernobil faciası: 26 nisan 1986'da çernobil nükleer santralinin patlamasından sonra dönemin sanayi ve ticaret bakanı cahit aral "Türkiye'de radyasyon yok. Dininize, imanınıza inandığınız gibi biliniz ki, Türkiye'de kesinlikle böyle bir tehlike mevcut değildir" dedi.

  doğrusu: faciadan sonra karadeniz'de kanserden ölüm sayısında patlama yaşandı.

  4) ugur kaymaz - ahmet kaymaz: "yasadışı örgüte üye olmak" ve "karakola saldırıda bulunmak" suçlamasıyla devlet güçlerince öldürüldüler.

  doğrusu: ikisinde de silah yoktu. herhangi bir çatışma yaşanmamıştı. bütün kurşunlar yakın mesafeden sıkılmıştı. sanık polislerin hepsi beraat etti.
  6 -3 ... faun
 2. 2.
  devletin kendisi bile yalanken bize görüntünün yansımasını vermeye çalışmaktır tek yaptıkları.

  bu ülkenin anlayışı ne dürüst insanların emeklerini anlayabilecek kapasitede, ne de başa gelen cahil cüheyla insanları ayırt edebilecek derecede objektif görüşe sahip.

  devlet en basitinden kendine bağlı kurumları ile bile çatışmadayken ülkesine nasıl sağlıklı bir imaj verdiğini sanabilir ki?
  1 ... no promise
 3. 3.
  metin göktepe duvardan düştü öldü.

  hasan ocak göz alyına alınmamıştır.

  türkiye'de işkence yoktur.

  türkiye de demokrasi var.
  3 ... kolibandı
 4. 4.
  idam ettiği veysel güney'in mezarını, 25 sene boyunca yerini bilmediğini iddia ederek ailesine göstermemek.

  2005 yılında, mezarın Gaziantep Mezarlığı'nın kimsesizler bölümünde olduğu belirlendi. Mezarda "Kimliği: meçhul, Ölüm nedeni: idam, Geldiği yer: Orduevi" yazılıydı.
  3 ... faun
 5. 5.
  süleyman demirel'in tansu çiller'e miras bıraktığı "herkese iki anahtar" yalanı.
  1 ... faun
 6. 6.
  (bkz: #1631487)
  ... faun
 7. 7.
  nedense aklıma şemdinli gelmektedir...
  1 ... chentik
 8. 8.
  devlet köy boşaltmaları her zaman inkar etti ama 2006'ya dek 177 bin insan, "terörle mücadele kapsamında zarar gördüğü" gerekçesiyle Türkiye aleyhinde AiHM'e tazminat başvurusunda bulundu. şimdiye kadar 12 bin başvuru hakkında çıkan kararların neredeyse tümünde Türkiye tazminat ödemek zorunda kaldı.
  3 -1 ... faun
 9. 9.
  (bkz: herkes hak ettiğini alır)
  -1 ... altf4
 10. 10.
  güncel ve tarihsel örnekler olarak

  cumhuriyet elden giriyor
  laiklik elden gidiyor
  2 -6 ... apatheticfrog