1. 1.
  Kaçak rakının vergi kaybı 1.5 milyar dolar şaka gibi ,ben her zaman bu dinci,dogmatik kafanın vizyonsuz olduğunu söylerim, kendine haram diye, millet içmesin diye, zam üstüne zam, zam üstüne zam, eee noldu, Kaçak rakı üretimi üç yılda yarı yarıya artarak,8 Milyon litreye çıktı sayenizde. Her dört şişe rakıdan biri evde yapılıyor artık, elinizde ki vergiden de oldunuz.
  Bu kadar vergi koyunca ne bekliyordun, sen içmiyorsun diye milletinde mi içmemesini.

  https://www.a3haber.com/2...ANqSZPBo8dBgJMD2Pe1bqIWwg
  5 ... question of heaven
 2. 2.
  beklenen bir şeydi zaten.

  bilinen kayıp bu, içmeyi azalttığı için kesilen vergi, evde yapılan rakıları, içkileri, kaçak tütünleri, kaçak sigaraları hesaba katarsak böyle saçma sapan verginin cezasını ağır ödüyorlar.

  para kazanacağım derken zarar ediyorlar, aferim böyle devam, içene koymuyor, içen adam evde boğma rakısını yapıyor şimdi, 20 yıl önceki, vergiye dönerlerse anca o zaman sigara ve içkiden sürüm sayesinde daha çok kazanırlar yoksa gittikçe daha da az para kazanmaya başlayacaklar.

  gerçi kime anlatıyorum bunlarda ticari zeka olsa ekonomi bu durumda olmazdı amk.

  ekonomi bakanı olarak rasgele bir yahudi alın bak bakalım ülke nasıl kalkınıyor.
  1 ... gold tab gibson
 3. 3.
  Türkiye, dünyanın en büyük altı üzüm üreticisinden biri, on numara bağlarımız var, ama kaç tane bilindik şarap markamız var ? adamlar her tür alkol reklamlarını, sponsorluk anlaşmalarını, hatta şarap tadımını yasakladılar, vergilerde cabası.
  ... question of heaven