1. 1.
  Olum ne saçma sapan bir kavramdır lan bu. Yok bu devletin ekmeğini yiyormuşsun da bir de hainlik yapıyormuşsun. Vre salak ahmak o devlet bana ekmeği beleşe mi veriyor lan sığır? Ben iki gün çalışmayayım da devlet bakalım ne veriyor bana. Sanki durruk devlet beni beleşe koruyor da beleşe besliyor.
  1 ... lapella
 2. 2.
  Büyük saçmalıklardan biridir.

  Ben devlet memuruyum. ben çalıştığım için devlet bakıyor bana, iki gün işe gitmesem hakkımda tutanak tutarlar.

  Ha devlet herkesin ortak kullandığı yol, park bahçe gibi şeyler yapıyorsa ben yine benim maaşımdan kestiği paralarla yapıyor. Bana kimse bakmıyor yani.
  ... dilci
 3. 3.
  saçmalık değildir.

  Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir. devlet bu durumu ortadan kaldırır sana can güvenliği verir. sen polis, ambulans, itfaiye numaralarını bilip, sonra devlete çamur atmaya kalkarsan sana gülerler.
  1 -2 ... korkma yakinda gecer
 4. 4.
  Devlet bana can güvenliği verirken ben maaşımdan kestiği vergilerle yapar bunu. Babasının hayrına yapmaz.

  Ayrıca devlet beni, kardeşimi askere alarak ordusunu devam ettiriyor. Benim ve benim gibilerin sayesinde ülkeyi koruyor. minnettar olmamıza gerek yok yani.
  ... dilci
 5. 5.
  içine şu sıralar neyin bile girdiğini bilmeden yenilen ekmektir.
  ... sorunluadam
 6. 6.
  devlet sana can güvenliği vermez. devlet istediğine can güvenliği verir, işine gelmeyeni kendi elleriyle katleder.

  edit: ayrıca tam tersidir. devlet halkın ekmeğini yer.
  2 ... mr drunkenstein
 7. 7.
  devletin nasıl oluştuğunu, devletin kim olduğunu bilmeyenleri göstermiş olaydır. devlet, onun için çalışanların maaşlarıyla yapması gerekeni yapıyor zaten. olması gereken bu. ayrıca can güvenliği olayına ise hassiktir ordan demek istiyorum.
  ... electrons love profiterole
 8. 8.
  dünyanın en saçma terimlerinden birisidir bu. bir şeyi eleştirince "devletin ekmeğini yiyorsun da hainlik yapıyorsun." gibi bir tepkiyle karşılaşıyorum hemen. ne demiş castro; "Halkın parasıyla yapılan hizmetler, halka bir lütufmuş gibi sunulamaz." ulan zaten devlet benden alıyor parayı, ben niye çalışıp emeğimle kazandığım paradan çıkartıp sürekli devlete para veriyorum? devlet bana baksın, güvenliğimi sağlasın, temel ihtiyaçlarımı gidersin diye. hadi 2 gün çalışmayayım bakalım devlet baba bakıyor mu bana. bu durumda da çalışıp emeğimle devlete katkıda bulunuyorsam katkıda bulunduğum şeyi her zaman eleştirebilirim.
  ... bigbadboy7