1. 1.
    son yıllarda cumhurbaşkanı erdoğanın neredeyse her mitinginde söylediği bir laf var; "yavrularımız okullara gittiğinde kitaplarını sıraların üzerinde buluyor artık" diye, ama malesef durum bu şekilde değilmiş, devletin dağıttığı kitapları beğenmeyip çocuklara falanca kişinin falanca kitabını da alacaksınız, derslerimizi bu doğrultuda işleyeceğiz gibi telkinleri oluyormuş, bu korkunç birşey, neden derseniz halkın alım gücü son derece düşükken öğrencilerden böyle bir şey talep etmek son derece ahlaksızca. ve okullarda artık son derece grantuvalet (böyle mi yazılıyordu bu) elinde çantası ile dolaşan kitap pazarlamacıları türemiş.
    cocuklarınızdan ekstra kitap isteyen öğretmenlerden hangi sebepten dolayı bu kitabı istediklerine dair imzalı bir kağıt alın bence, bunun bir açıklaması olmalı.
    burada işini hakkı ile yapan çok çok değerli öğretmenlerimizi tenzih ediyorum ama adamlar şirket olmuşlar resmen, istedikleri kitapları bulmak adeta ölüm birde, çok sınırlı yerlerde satılıyor, napsın parası olmayan okumasın mı?
    -1 ... gogocu