bugün

kelimenin tam anlamıyla, sağdan soldan duyduğum önerme. aklım ermediğinden, siz kıymetli, donanımlı arkadaşlarımın yüksek malumlarına konuyu arz etmekle, durumu idrak etme saiki güdüyorum.

bugün galerideki çocuklardan duydum. konu paz vega'nın tanrıçalığından açılmıştı. ne ara buralara geldik anlamadım. gerçekten de bir ara belediye avukatı olan mehmet arkadaş, boğazını temizleyerek söz aldı,

"ben, devletin tabiatını kavramak lazım her şeyden önce. devlet, bir organizasyondur, aygıttır bana kalırsa. sanıyor musunuz ki biz devletli bir hayata doğduk. ilkel çağlara tabiat hali denir iken, insanlar o ya da bu nedenle bazı şeylere ihtiyaç duydu ve devletli yaşama geçtiler. cebir tekelini devlete terk ederken, devletten de bekledikleri şeyler vardı. karşılıklı menfaat ve feragat tahtında oluşturulan bu mutabakatın bir tarafı devlettir ve devlet hizmet için, güven için oluşturduğumuz br organizasyondan ibarettir. devlete böyle bakarsak arzuladığımız, beklediğimiz haklara, korunaklı alanlara ulaşmamız kolaylaşır bana kalırsa. devlete biat olmaz, devlet bir aygıttır beyler, bir zahmet işlerini yapsınlar."

"paz vega'ya malı mülkü veririm bir akşam yemeği için. fazlası olmaz neticede performans sorunlarım var biliyorsunuz" deyince ben, birden herkes kendine geldi. biri hak verdi, bir diğeri girmeli çıkmalı, telgraflı postalı eylemlerden bahsetti derken konu uzadı.

sizler ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlarım?

not: görsel