1. ?.
  an itibariyle avustralyadan alem fm de canlı yayına bağlanan öğrencinin tüyleri ürperten demeci. hemde geriödemesiz.
  1 ... kulagakacansu
 2. 1.
  turkiye icin hayaldir ne yazikki.
  2 ... shokan
 3. 2.
  okuduğun yere göre çok güzel bir para verilmesidir. bazı yerlerde konaklama ücretleri aylık 1000 dolara kadar çıkıyor oralarda.
  2 ... kurtcebe noyan
 4. 3.
  yoksulluk sınırı merak edilen ülkedir. bizde bakanlar, vekiller asgari ücretle geçiniliyor diyor, 750 tl hak biçiyor. daha istersen ananı da al git diyor. adamlar öğrenciye 1300 vermiş. hasssiktir be abi. işi bırakıp okula gidilir burada olsa.
  1 ... birgemi
 5. 4.
  BiZDE OKULU BiTiRiNCE DEVLETE 13OOO TL BORCLA HAYATA ADIM ATALIM.
  4 ... kulagakacansu
 6. 5.
  Avustralya'da yaşamanın oldukça pahalı olduğunu gösterir. Türkiye'de böyle bir şeye gerek yoktur. her şey ucuz ve ulaşılabilir zaten.
  2 -3 ... kullaniciadiolmayanadam
 7. 6.
  Avustralya da vuku bulan, sosyal devlet neymiş öğreten olaydır. Bahsi geçen, radyoya bağlanan öğrenci hanımefendi 34 yaşındadır ve tamamen kendini geliştirme amaçlı okumaktadır. yani demem odur ki bizim ülkemizde okumak zorunda olanlara bile bu türden yardımlar yapılmazken, gerçek sosyal devlet, sosyal adalet anlayışının var olduğu ülkelerde eğitime, en önemlisi öğrenciye yaklaşımı gözler önüne sermiştir. bir de sözü edilen miktarın birimi avustralya dolarıdır ki kendisi amerikan dolarından daha değerlidir.*
  4 -1 ... supernickli
 8. 7.
  biz de böyle bi şey olsa millet işi gücü bırakıp öğrenci olurdu akın akın herhalde.
  2 ... katmerlimars
 9. 8.
  yurt disina master/ doktora icin gonderilen milli egitim bakanligi bursiyerlerine 1400 kusur dolar veriliyor yanlis bilmiyorsam. karsiliginda bursiyerlik suresinin iki kati kadar turkiyede meb'in atadigi bir universitede gorev yapmak sarti ile.
  1 ... buzz light year
 10. 9.
  Turkiyedeki universite ogrencilerinin oturup 1300 dolara kac paket makarna ve kac sise bira alinabilecegini tartismasina neden olabilir.
  ... senkapatbendoktorum