1. 1.
  (bkz: devleti yenecek bir şey olarak gören akepeli).
  14 -4 ... liz queen
 2. 2.
  Bir çokları için doğru olan önerme. Tamamı değil yani. Ve bu önerme sadece Kemalistler için değil her siyasi görüş için geçerli. Bugün kim iktidar olursa tüm bakanlıklarda kendi adamları olacak. Başka partide o adamdan daha iyileri olduğu halde. Sonuç partililerin tek kavgası devleti kendilerinin yiyememesi.

  Edit: eksilenmiş olmaya hayret ediyorum. Bir gerçek var. Olması gereken var. Olmadı gereken ile gerçeğin arasındaki zıtlığa sebep olanlar yerine bu durumu dile getirende suç bulma var. Bir yazar arkadaşımızın dediği gibi namuslular namussuzlar kadar ses çıkarmadıkça devlet yönetilmez yenir.
  -2 ... usop kun
 3. 3.
  Böyle bir insanı bile artılayabiliyolar. Düştüğümüz hallere bak. Devlet denilen oluşumun vasfını yemek ve güç olarak görmek o kadar normal gelmiş ki...
  5 ... paperstreett
 4. 4.
  devleti rant kapısı olarak gören aktroll sanrısıdır. itiraf etmiş.
  9 -1 ... nadia nadia
 5. 5.
  devletin malı deniz yemeyen domuz zihniyeti bu.
  2 ... gezi parki direniscisi
 6. 6.
  partilerin kavgası bu olabilir, ama doğru olduğu anlamına gelmez.

  bencil ve aptal kemalisttir.
  1 ... tukeneceiz
 7. 7.
  Devletin Yenilecek keriz sanan Mal Beyanı.

  Fikriniz ne ise Zikriniz o.
  1 ... izmir ne taraf
 8. 8.
  Adam devleti yenecek bir şey olarak görüyor vay anasını siktigim! Nasıl insanların eline kalmış memleket lan?
  ... konglamere lenf nodu
 9. 9.
  hırsızlığın ve ahlaksızlığın nasıl normalleştiğini görmemize yarayan durumdur. artık çalmak çırpmak devlet imkanlarını kullanmak normalleşmiş. mesele onu kimin yediğine kimin yutkunarak baktığına kadar gelmiş. ne kemalisti ne kendisini dindar gibi gösteren dinsizi ne milliyetçisi ne bilmem nesi. bu devletin bu ülke insanının hakkını her kim yiyiyorsa veya yiyene bakıp zamanı gelince bende yiyeceğim diye düşünüyorsa yatacak yeri yok.

  1 saatinizi ayırın herhangi bir bankanın herhangi bir şubesine gidin. müşteri temsilcilerinin olduğu kısmın karşısına oturun ve o 1 saat içerisinde kredi başvurusuna gelen veya mevcut kredisi hakkında görüşmek isteyen kaç kişi gelip gidecek oraya bir şahit olun. ülkede bu kadar zor durumda insan varken istihdam yaratmak yerine, işçisinin / emeklisinin maaşını düzenleyip enflasyon ile mücadele etmek yerine o paraları kendisine ve ailesine, eşine dostuna yedirenlere ne demek lazım..

  ülkedeki namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça bu devran böyle döner döner durur. üstte filler tepişir pastayı onlar yer fillerin sırtına bastığı çimenler hem filleri memnuniyet ile taşır hem belki bizede kırıntı düşer diye ses çıkartmaz..
  5 ... mel mel bakan gibson