1. ?.
  o kişinin şerefi karşısında tanrı bile eğilir.
  1 -1 ... obtainedenslavement
 2. ?.
  hazır olduğunu söyleyendir. çoğu ölmez zira sadece ölebileceğini söyleyerek prim yapmak ister. yapar da bazen.

  bazısı da hiçbir şey olamadım bari gideyim devlet için vatan için öleyim der. memlekete dönecek, gaddar bir baba, umarsız bir anne, yararsız kardeşler, olmayan iş güç...
  2 ... abi deme lazim olur
 3. 0.
  (bkz: anadolu insanı)
  1 ... sapanla ucak dusuren adam
 4. 1.
  kamu dairelerine işi düşmüş insandır.
  1 ... black snow
 5. 2.
  ille de şehit olacak diye bişey yoktur. misal amerikayla kol kola ırak'a giriyoruz, ordaki müslümanları öldürürken ölüyoruz devletimiz için ve şehit oluyoruz. başka arzunuz var mı? siz isteyin biz yapalım.

  devleti için ölmeye hazır olan insan düşünme kabiliyeti olmayan insandır. ne için, hangi amaçlar için öleceğini merak etmeden atlar kurşunun üstüne.
  1 ... igra
 6. 3.
  Polat Alemdar.
  ... eksisozlukluyumlanvarmi
 7. 4.
  (bkz: mal)

  devleti ya da vatanı için öldüğünü zanneden insandır. devleti kendisinden üstün görendir. halbuki devletin başındakiler de senin benim gibi insanlardır.
  1 ... kalem fetisisti
 8. 5.
  devlet için ölünmez vatan için ölünür.
  -1 ... rhizomique
 9. 6.
  devleti sadece baştaki insanlardan sanan gerizekalı insanların hor gördüğü insandır. hem bu miilet bu düşünceyi savunsaydı. 1923 te türkiye değil. aynı anda bu topraklarda 5 ülke kurulacaktı. sosyalistliğin adı korkaklık olmadığı gibi. vatan severliğin adıda kölelik değildir. vatan sevmektir vatan.
  1 ... incememed
 10. 7.
  devlet ya da milleti için ölmeye hazır olan insandır. vatanı her ne kadar hainler, kriptolar tarafından doldurulmuşsa da 1453 ten beri biz Türkler den nefret eden hırbolar bu memleketin etinden sütünden faydalansalar da. kaymak tabakanın sözü geçiyor ise de bunca gariban temiz anadolu insanının yarın birgün düşman tekmesi yemesine, tecavüze, zulme uğramasına razı gelmeyecek insandır.
  o temiz insanların hatrına savaş zengini piçler de Türk düşmanı ırkçılık yapanlar da kinlerinden geberenler de zengin lüks hayatlarına devam edebilirler. sırf bu ülkenin temiz insanları hatrına.
  http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/a_6492.jpg bunu yazan orospu çocuklarının olduğunu biliyoruz. bu ülkeyi zor zamanında satacaklarını da biliyoruz. şimdi meydan bu ipnelere mi kalsın.
  3 -1 ... coskunscorpion