1. 1.
    2018 türkiyesinde karşılaşılan şok gerçek.

evet devletin resmi kurumu, resmi üniversitesi olan anadolu üniversitesinin ders kitaplarına göre kadın mühendis olamazmış.
    devlete göre kadın mühendis olamaz

arkadaş bu hale nereden geldik biz yahu?
    nasıl oldu da böyle dönüştük bilmiyorum.

ben şahsen kadın mühendis ve mimarlar ile daha iyi işler yapıyorum. erkek mimar ve mühendisler biraz hödük oluyor, anlayışları kıt oluyor. ama kadın mühendislerimiz daha başarılı.
    35 -20 ... tengir budun
  2. 2.
    kadın toplumdan dışlanmaya devam etsin o zaman.arabistan bile geç de olsa kadınlara araba kullanma hakkı verdi,biz ileriye gitmemiz gerekirken geriye gidiyoruz.böyle devam edin.
    8 -2 ... sivasguzeli
  3. 3.
    2018 türkiye'sinde karşılaşılması şaşırtmayan durum. nedense bu ülkede artık hiçbir şeye şaşırasım gelmiyor.

kurumun yaptığı yanlış ortada. çok da açıklama yapmaya gerek yok. peki bu düşünce nereden ortaya çıkıyor? bu durumu sorgulamanın da yanlış olmadığı düşüncesindeyim. gıda mühendisliği gibi sikko mühendislikleri saymazsak, mühendislik fakültelerindeki kadınların oranı kaça tekabül ediyor? %2-%3?
    5 -3 ... agnosticus
  4. 4.
    hassiktirsinler.
    rahmetli annem babalar gibi de ziraat muhendisiydi.
    bu ulkenin tarimi icin varini yogunu ortaya koydu. gunlerce arazide kaldi. sulama kanallari ve göletler yapti. topraksu teskilatinda etut proje mudurlugune kadar yukseldi. 32 sene bilfiil çalıştı.
    zihniyetine soktuklarim.
    29 -4 ... totonok folmondoko boton gomo
  5. 5.
    Bunları destekleyen kadınlar ikinci sınıf muamele gördüğünü acaba ne zaman anlayacak.
    6 -2 ... bay efendi
  6. 6.
    gayet yerinde tespittir.

ulan şerefsizler sizin modern medeniyet çağdaşlık dediğiniz illet için biz islam kurallarını mı esneteceğiz ? beğenmiyorsanız defolun yunanistana. burası müslüman devletidir.
    3 -16 ... kulampara kazim
  7. 7.
    şey yalnız devlet haklı. evet..
    2 -5 ... dedeninkeli
  8. 8.
    ya sabır.
    allah bunları taş olarak da yaratabilirdi, sümüklü böcek olarak da. insan olarak yaratmış bunlar beyinlerini kullanmamayı tercih etmişler.
    7 ... okursever
  9. 9.
    Soru hazırlamakla yükümlü Basit bir komisyonu devlete genellemek... Kafalar yine pırıl pırıl.
    -4 ... ata ters binen kovboy
  10. 10.
    Kadınlar okumasın tabi. Okuyup doktor olup,mühendis olup napacaklar. Ama ben karımı kadın doktora gösteririm. Fellik fellik kadın doktor ararım. Utanmadan kendimi de ona gösteririm. Karımı erkek doktor görmesin ama kadın doktor istediği gibi bana bakabilir. Mantığınıza s.çayım.
    4 -2 ... darked