bugün

Bu ülkede senelerdir piramit yapılıyor. Sadece hangi kisve altında icra edildiği değişiyor.

Devletlik bişey yok aptal olmamak yeterli.
hali hazırda açtıkları düşünülmektedir. "bunlar olmuşlar açalım kucağı buraya da gelsinler" diye bekliyorlardır.

80000 ( seksen bin ) insan lan. ablanın birisine soruyordu "neden böyle oldu" diye "o kadar insan aptal olamaz dedik bizde yatırdık" diyordu. rabbim günah yazmasın ama bu zihniyete neden yardım edeceksin ? bugün mağduriyetlerini giderirsin yarın gene aynı şeyi yaparlar. ders almazlar yani birileri nasıl olsa bizi kurtarır diyerek aynı hatayı tekrar tekrar yaparlar..
kardeşim devletle ne alakası var.
Sen 1 koyup 5 alacağım diye, çalışmadan kazanacağım diye, çakallık peşinde koşarsan elbette baltayı taşa vurursun.
Sen uyanıklık yapacağım derken dolandırıl, sonra da benim ödediğim vergilerle zararın karşılansın, yok ya.
benim vergimle devlet neden enayilere iyilik yapsın ki?
O zaman 80 bin kişi değil, 80 milyon kişi çiftlik bank tarafından dolandırılmış olur.

Şimdi yıllardır ticaret yapıyoruz.
Bir sürü çek, senet dönüyor, alacaklarımızı tahsil edemiyoruz, üstelik bu devlete vergi ödüyor, istihdam yaratıyoruz.
Ama kimse bize kucak açmıyor.

Yani resmi yoldan para kazanan, vergisini, sgk primini ödeyen müteşebbis insanlara devlet kucak açmazken, illegal yoldan 1 koyup 3 alma heveslisi bu çakal sürüsüne devlet kucak açar, bunların zararı devlet tarafından ödenirse şayet kimse kusura bakmasın ama sikerler öyle devleti...
Doymadılar demek ki kucağa.
bir kucaktan inip başka kucağa gitmektir.
benimde metin 2 hesabım çalınmıştı devlet onada bi el atsın o zaman.
katıldığım " kucak açmadır. "
3,5 milyon suriyeli' ye 30 milyar harcayan devlet, bu güzide mağdur kardeşlerimize de harcasın 1 milyar tl. ne olur.
taş atar da kolumu yorulur. bu yurttaşlarımızın suriyeli' lerlen eksiği nedir ?
bir tık' la sığır alan, bir tık'la süt sağan bu emekçi kardeşlerimizin mağduriyetleri giderilmelidir.
hatta milleti kerizlik konusunda " bilgilendirdikleri " için üste para verilmeli, bu yurttaşlarımız için darphane arkasında gülümseyen inek resmi olan 1 lira basılmalı, sadece para basılmakla kalmamalı ptt üstünde yine gülümseyen inek resmi olan pul' da basmalıdır.

not: aklımı şeyedip geleyim, nacizane önerilerim devam edecek.
500 milyonu bddk ödesin,tosuncuk paraları uruguayda eskortlarla yedikten sonra 10 yıl hapis yatsın,çıksın,olan senin benim vergilerime olsun teklifidir.
gerçekten çok kötü istemiyorum ki kismeye birdaha. bundan sonra ögrendim ki anadolu bank diye baska banka varmis.