bugün

peki eleştirimi yapıyorum. madem ki aldığın sorumluluk büyük, madem ki zor bir görevdesin ve aldığın kararlar 80 milyonun kaderini belirliyor. o halde kandırıldık, aldatıldık demeye de hakkın yok senin. hele hele her eline yüzüne bulaşan konuda bu bahaneye sığınmaya, gelenin gidenin seni kandırmasına, aldatmasına rağmen bunu dile getirmeye bile hakkın yok. sıradan, daha ne yemek yiyeceğine karar veremeyen insanlar da o koltukta otursalar kandırılırlar, aldatılırlar sen de öyle olursan onlardan bir farkın olmaz ve istifa edip gitmek zorunda olursun.
(bkz: istirhamını sikerim)

(bkz: kahve ağzıyla konuşan recep)
Devlet yonetmenin zor oldugunu tecrubeleriyle belirlemis yazarin ayar verdigi basliktir.... Saka saka, bende kolay olmadigini dusunuyorum. Hata bunlarin rahat kicinami batiyorda devleti yonetmeye bu kadar meraklilar diye arttiriyorum.
Çok doğru bir tespit yapıp duyması gerekene duyurması gereken yazar.

Tek adamlığa oynayıp ülkede tüm karar uygulama mekanizmasını tek kişiye bağlamaya çalışan hırs istek ve zihniyete bunu anlatınız lütfen.

Sorumluluk demokratik şartlarda paylaşılmalıdırı hatırlatınız.

bugünün şartlarında Tek adam her şeyi bilemez her şeye yetemez her şeye hakim olamaz.
AKP için o kadar zor ki devlet yönetmek, işin yoksa halktan çaldığın milyarlarca lira için milyonlarca boş ayakkabı kutuları bul, götün sıkışınca sıfırlamak için ailene haber ver bir ton uğraş dur... zor işler zor, allah devlet erkanına sabır versin, gayret kuvvet versin.