bugün

Milli eğitim bakanlığınca 5.,6.,7. sınıflarda ve orta öğretim kurumlarında takılan öğrencilere , sınavını geçmeleri sonucu verilen burs. ya yatılı olmayı seçersiniz ya da bir miktar para alırsınız üç ayda bir. *

ama sevgili son hükümetimiz, önce bu bursun yaz aylarında verilmesini engelledi *; şimdi de sınavı geçmiş bi gıdım lise öğrencisine bi gıdım para vermemek için yapmadık şebeklik bırakmıyor.

mesela mı; cuma günü öğrencilerimizin eline bir kağıt tutuşturuyorlar ve diyorlar ki, pazartesi gününe * kadar bu kağıdı bilimum resmi belgelerle getirmezseniz bursunuz kesilecek.

yani resmi dairelerden cumartesi-pazar toplayacaksınız bu resmi belgeleri, diyorlar açıkça.

görüldüğü üzere alınması bi problem olduğu gibi elde tutulması da çeşitli manevra yetenekleri gerektiren burstur. * *
öğretmen çocuklarına öncelikli tanınan burs. sanki öğretmenden daha kötü durumda olan kimse yok ülkede..
ocak-nisan-temmuz-ekim aylarında alınan fakat bu sene ekimin ortasına gelmemize rağmen hala alamadığım burstur.
hem anne hem babası öğretmen olan gençlerin alamadığıdır.
3 ayda 315 tl olarak verilen burstur.