1. 1.
    serefsizim benim aklima gelmisti.

devlet para bassın vatandaşa dağıtsın
    3 -1 ... kafabulanadam
  2. 2.
    o değil de, artık nasıl bir belanın içine düştüysek "devlet sıkıyönetim kararı alsın" yok "para bassın gerekirse hiper enflasyon gelsin" diyecek hale getirdiler insanları. normalde bunlara kesinlikle karşı çıkanlar bile bunları söyler hale geldiyse durum bayağı vahim demektir.

bunun daha derin anlamı ise gayet net: "ey devlet, normalde atıp tutar haraç kesersin, ses etmeyiz. işte şu an tam da devletliğini göstermenin vaktidir. ne tedbir alacaksan al, yeter ki bizi bu işin içinden çıkar. yoksa senin kocaman bir yalan olduğuna hükmederiz".

"milleti can derdiyle isyan ettirip bir de ayaküstü terörist ilan edeceğin hallere getirme, boş yere bize birşeyleri saksıya fesleğen gibi oturtturma" anlamı da çıkar...
    1 ... baftan
  3. 3.
    mantıkli bir önerme ama bizim devletimiz ne yapıyor halktan para dileniyor. mkemmel bir yönetim anlatmaya gerek yok görüyorsunuz.
    3 -2 ... yazar cizer34
  4. 4.
    Sonra da dağıttığı parayı yardım hesabına geri çağırsın.
    1 ... ahmet beyin ceketi
  5. 5.
    Şu devirde basabiliyorsa dolar bassa fena olmaz, bizim bastığımız dolarlar abd ye gidene kadar 1 ay geçer aradan.

TL basmanın anlamı yok, illegal bir iş yapıyor bari dolar bassında bir işe yarasın.
    1 -1 ... n dakota
  6. 6.
    Bastıkça değeri düşecek, düştükçe basacak.
    Kısır döngü bu.
    Ülkeyi 1 ay boyunca kapamak lazım.
    1 ... cok erken oten horoz
  7. 7.
    Bakın bu paradoks. Devlet para basıyor, bize veriyor. Biz bağış kampanyasına yatırıyoruz. Bağış kampanyasından bize geliyor. Sonuç hem devlette hem bizde para var. Ülke olarak mutluyuz.
    ... mprac
  8. 8.
    iktsat bilmeyen aptalların önerisi.Ecevit zamanında basıldı .sonra da 6 sıfır atıldı.Ağzı süt kokan klavye kahramanı bebeler bilmez.
    2 -16 ... canbaba59
  9. 8.
    belki basıyordur. ne biliyon ?
    6 ... teflon
  10. 9.
    He bi akıllı sen varsın bide seni manşet yapan gazete.
    3 -4 ... desifreleyici