bugün

"Kahramanmaraş merkezli çifte depremde arama kurtarma çalışmaları sırasında Twitter’dan “Devlet nerede” diye soran ve daha sonra emniyete şikayet edilen emekli savcı Erol Taslak hakkında karar verildi. Savcılık bu sözlerin ‘aşağılayıcı nitelikte olmayıp eleştiri niteliğinde‘ olduğunu belirterek kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi."

(bkz: https://www.diken.com.tr/...demek-suc-degil-elestiri/)

atın fav'a. bir gün hepimize lazım olacak gibi bu bilgi.
Tayyip rejiminde her türlü eleştiri suçtur. Ama muhaliflere istediğiniz kadar hakaret, küfür edin serbesttir.
görsel
Devletin kendini düzeltmesi için eleştiren kişi asıl devletçidir.
"devlet nerede" demek sanırım dünyanın en kısa eleştirisi olsa gerek.
--spoiler--
algı için organize bir şekilde kullanılan bir söz öbeği olduğunun tespiti halinde suçtur!
--spoiler--

saçmalık. nereden tespit edeceksin? "devnetö" ( devlet nerede terör örgütü ) mü ilan edeceksiniz onları da?
Şunu normal bir ülkede haber olarak servis etsen insanlar gülmekten yorum yapamaz ama bizde tartışma bile çıkartıyor maalesef.

Neticede savcılığın kararı son derece isabetli olmuş.
çay içiyordur:

görsel
Eleştiri de değil sadece sorudur. istedikleri soru bile sorulmayan, herkesin koşulsuz itaat ettiği afganistan misali bir ülke. Olmaz o iş. Burası demokrasi ülkesi.
"Devlet nerede" sorusunu suç sayanlar kendileri muhalif iken şu manşetleri atmıştı. Sözlüğün zevatlarının çok severek okuduğu gazeteler üstelik.

görsel
görsel

Bu deprem CHP iktidarda iken olsaydı roller değişirdi. Zevatlar bu sefer "deprem vergilerine ne oldu, devlet nerede" der dururdu ki 99 depremi sonrası atılan manşetler de bunu gösteriyor zaten efendim, evet.
Merdan yanardağ'da kullandığı "diktatör" sıfatından aklanmıştır, bir eleştiri olarak kabul edilmiştir, suç unsuru sayılmamıştır. Diktatör sıfatını yakıştırdığınıza diktatör demekten korkmayın.
Asıl böyle saçma sapan bir konu hakkında mahkemeyi meşgul etmek suç sayılmalı.
Sözlükte bir yazara sürtük desek atılırız. Rtenin bir yakınına desek hapisi boylarız. Ama RTE kadınlarımıza diyebiliyor.
devlet nerede; sahiblnden devlet, bahçeli, ebeveyn banyolu stayla >>>

Ha, bunun kaset vhs mi betamax mı ben de bilmiyorum.
Benim babam malatya Doğanşehir'de mahkeme için bulunuyordu deprem oldu üç gün devletin hiç bir kurumu yoktu ayakta kalan anbarlara sığınıp ateş yakarak hayatta kaldılar be afad ne kızılay ne jandarma ne polis. amcamın dükkanı yağmalandı insanlar cenazelerini kara gömdüler. Devlet elbette başımızın tacı eksikliğini görmeyelim ama böyle bir afette yardımımıza hemen koşmasını beklemekte hakkımız. Ailemden kimseye birşey olmadı fakat babamın ayakları kıpkırmızıydı zamanında gidip getirmesek ayaklarını kaybedebilirdi belkide. Hep türkiye büyük devlettir diyoruz ya büyüklük böyle zamanda gösterilir.