bugün

yavaş yavaş sinirlenmeye başlıyorum. nasıl bir densizliktir bu yahu? nasıl bir saygısızlıktır? annen baban sen küçükken yememiş içmemiş, sapsarı saçlı barbi bebekler almış sana. ee peki ya sonra?

- aşkım evlencez ya hani? gelecekle ilgili planın nedir?
+ papatyam kpss'ye hazırlanmaya başladım. memur olucam. çok sıkıcı, sik gibi monoton bir hayatımız olacak.

ve sen hala daha bu adamla birliktesin öyle mi? her gün tıraş olup suratı grimsi bir renk alan, sana hiç tenine değecek kirli sakalın heyecanını yaşatamayacak bir erkek müsveddesiyle mi beraber olacaksın? 40 sene boyunca emekli olacağı günü bekleyen sıkıcı biriyle mi birlikte olmayı hak ediyorsun heh? yazık.

unutmayın; siz kadınsınız, vajinanız var. büyük düşünün.
devlet memuru olan bir kadınla birlikte olmak kadar netameli değildir. ee ben hamile kaldım galiba ama evlenmeden doğuramam ki şimdi ben devlet memuruyum cümlesi ile elinizi kolunuzu koyacak yer bulamazsınız (başa gelmiştir)
sırtını devlete yaslamakla eşdeğerdir.
vajinasını pazarlama aracı olarak kullananların garipseyeceği durum.
haftada en az iki gün rahat rahat sevişebilmektir.
devlet memuru olmanın hele de kpss a kadroları göz önüne alınırsa ne kadar zor olduğunu ve ne kadar fazla bilgi birikim gerektiğini bilen kişinin garipsemeyeceği durumdur.

kamu yönetimi, hukuk, maliye, iktisat, uluslararası ilişkiler , muhasebe vs gibi zilyon tane alana çalışmak gerek. bunlara çalışmak da 2 not okumakla olmuyor elbette. bu zilyon konuyu içeren zilyon tane kitabı da hatim etmeniz gerekiyor bir nevi.
bunun size kazandırdığı tek şey kpss puanı değil. bu ülkenin insanlarının başta kendisini wade sananlar hariç büyük bir kısmından daha fazla bilgi birikim...

ha devlet memuru olan bir erkeği kız beğenmiyorsa o kızın gerçekten çok varlıklı olması gerekir.
zira bu sınavdan sonra müfettiş, kaymakam, dışişleri çalışanı, uzman vb. gibi kadrolara yerleşirsiniz ki bu kadrolar hem maddi anlamda çok iyi olanaklar sunar hem de toplumun en saygı duyulan mesleklerindendir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.