1. 1.
    bir türkiye gerçeği. 10 saniyede dokunmadan muayene yaparlar, hastaya bakmadan reçete yazarlar, bilgi vermezler, hastayı siklemezler.

sonra da zopa yiyince aa beni dövdüler.
    19 -6 ... david addison
  2. 2.
    odasına girdiğinizde şampanya patlatmasını beklemeyin. eldeki imkanlar bu kadar. bu doktorların değil sağlık sisteminin suçu.
    8 -5 ... serdarsl06
  3. 3.
    zerre umursamazlar.
    en ciddi konularda dahi ada. akıllı muayene yapmadan ilaç yazıp gönderirler.
    dertleri günü bitirmektir.
    1 -1 ... baltaic
  4. 4.
    sistem bok hacı..

bireylere indirgemek tam da başımızdakinin yaptığı gibi kendi sorumluluğundan kaçıp olayı tamamen ilgisiz kişilere mal etmek anlamına geliyor..

tarımı bitir, aracı-patatesçi-soğancı diye böğür..

o da mı olmadı? lastikçileri de suçla mesela.. patates taşıyan kamyonlara karaborsadan pahalı lastik satıyor vs de..

eğitim sisteminin içine sıç, bir sürü bombok üniversite adında bina aç, içini yandaş ve bomboş tiplerle doldur..

var olan üniversitelerden değerli kadroyu kaçır yerine fetöcüleri doldur..

sonra nöyö ölk bözyözdö törk önövörstösö yök! diye meydanlarda böğür..

nasıl olsa toplumun azımsanmayacak bir bölümü ayk73 ile akraba mahiyetinde..

sığır toplum.
    3 -2 ... artificialhuman
  5. 5.
    Cem Yılmaz konuşma hızıyla konuşup derdini anlatman lazım 10 saniye süren var,
    fazla soru sorarsan terslenme olasılığın var,
    her soruyu soracağım diye düşünme büyük ihtimal kapıdan çıktıktan sonra ah be şunu soracaktım diyeceksin,
    genelde yüzüne 3 saniye bakarlar yeni gelip oturunca.

1 hafta ömrümüz kalsa bakkaldan ekmek ister gibi söyleyebilirler gibi hissediyorum.
    2 -1 ... karanligin ruhunda bir gece
  6. 6.
    Bence ilgililer. Üslup önemli.
    Kibar ve dahi gözlere bakarak konuşursanız sizin için her şeyi yapabilirler.

Gözleriniz renkli olsun. Yoksa da lens takın.
    3 -2 ... las amores son mentiras
  7. 7.
    (bkz: hastayla sen diye konuşan sikik doktor)
    2 -1 ... david addison
  8. 8.
    devlet hastanesi doktoru özeldeki gibi ben bugün 20 hastaya bakacağım diyemez amına koduklarım. oturup sizle çay içip muhabbet edemez. devlet hepsine birden bakacaksın şikayet gelirse amına koyarım senin diyor doktora.

10 saniyede ilaç yazıyormuş da dokunmuyormuş da.

size kolay böyle konuşmak, bu şikayetler yüzünden yok yere ihraç edilen var ihraç edilen.

nerden mi biliyorum?

babam yıllarca acilde çalıştı. bir nöbette 1000 hastadan bahsettiğini bilirim.

bir de herkes + lamış. siz nasıl cahillersiniz amına koyayım ya.
    4 -3 ... biyrunefenim
  9. 9.
    evet ilgisizler evet adam akıllı muayene atmiyorlar haklısınız fakat onların açısındanda düşünmek lazım bir günde yüzlerce hastayı kontrol etmeniz isteniyor sizden....
    4 -1 ... wardenclyffe
  10. 10.
    Hepsi değil birçoğu öyle. Ayrıca ilgisizliklerinin yanında geri zekalığı olma özelliklerini de taşıyorlar. Bi tanesini şikayet etmiştim ama bir şey yapılmamıştır tabii.
    Erkek olsaydım döverdim o derece.
    3 -2 ... kedila