1. 1.
  Karakter sınırına takılan başlıktır. Devlet hastanelerinin acil bölümünün sembolik bir ücreti olması durumunda olacaklardır. Malumunuz acil bölümleri canı sıkılan yaşlılar ve azıcık başı ağrısa hastaneye koşanlarla doludur. Adamın ayakta duracak hali yok ama sırf can sıkıntısına hastaneye gelenler yüzünden perişan oluyor. Benim bulunduğum yerde acil kısmı sürekli doludur. Bakıyorsun adam gülüyor eğleniyor resmen tanıdıklarla muhabbete gelmiş boş herif. Ya da bu işin yaptırımı olmalı gerçekten ihtiyacı olan adam hastaneye gidemiyor. Acilin mantığına ters bir işleyiş var ortada. Dün mesela çocuk ayakta sapasağlam neymiş azıcık başı ağrımış şaka mısınız siz? Adam 4 5 çocuğunu almış hastaneye gitmiş gezmeye.
  3 -3 ... komplo teorisyeni
 2. 2.
  Acil servis muayeneleri devlet hastanelerinde ücretsizdir. hastanın herhangi bir sigortası olmasa dahi yine de SGK ücret talep etmez. Acil servisin yeşil, sarı ve kırmızı alanları vardır son düzenlemeye göre doktorun kararına istinaden yeşil alana dahil olduğu kararı verilen hastalar ücrete tabiidir.

  Yalnız sağlık çalışanları sandığınız gibi sadece polikliniklerde çalışan haftasonları da yan gelip yatan tipler değildir. 16’lık, 24’lük, günaşırı tekrar gelmeli, sürünmeli, yıpranmalı çalışma süreçleri vardır.

  Yani bir acil çalışıyor diye tüm hastaneyi kapalı zannetme sanrısından kurtulabilirsek eğer iyi olacak kanaatindeyim.
  2 -1 ... rumpelstiltskin
 3. 3.
  ne gerizekalısınız ya.

  kardeşim bir ülkenin vatandaşlarına vermekte zorunlu olduğu hizmetler vardır ve bu hizmetlerden para alınmamalıdır.

  eğitim, sağlık, güvenlik hizmetleri gibi. bunlar zaten bir vatandaşın temel hizmetleridir para alınmamalıdır.
  sigortasız kişilerden en az 50 tl muayene ücreti alınıyor. sonra akp çıkmış "eskiden hastaneler berbatti şoyleydi böyleydi lan yarrağım şimdi güzel doğru ama parayla aslanım. bu ülkede paran varsa kralsin.
  1 -1 ... karanligin ruhunda bir gece
 4. 4.
  Dediğimi başka tarafından anlayan tiplerin doluştuğu başlıktır. Doktor görene kadar muane sırası bekliyor millet. Hastanelik bir durumu olmayanlar bile geliyor hastaneye gereksiz yere. ihtiyacı olan adam işini göremiyor.
  3 -2 ... komplo teorisyeni