bugün

türkiye'de devlet hastanelerinde görülen personellerin durumudur. allah aşkına bir süre izleyin görev alan hastabakıcıları , temizlik görevlilerini , güvenlik görevlilerini...
(bkz: Devlet hastanelerinin Allah a emanet hastaları)
hastaların hayatlarını devam ettirmeleri konusunda üzerlerine görevler düştüğünün bilincinde olmayan sözde sağlık görevlileridir.. işlerini ciddiye almazlar ve hastaları hayvan yerine koyarlar.. Hele bu personellerin yaşlarını almış olanları vardır ki, tam dayaklıktır efendim.. Kendi yakınları söz konusu olduğunda hemen değişiverirler ama.. Sıra bekletmezler en özel ilgiyi gösterirler.. Hele ki bir doktorun eşi çocuğu mu geldi; tüm ilgi onun üzerindedir.. Hastaları kim napsındır.. Yazıktır..
en ama en tahamül edilmezleri, kapı önünde hasta kaydı yapan, kendini doktordan da üstün sanan kıytırık memurlardır. O ne havadır civadır azizim?! biraz kendinizi biliniz.

bir de başlık olmamış galiba. Allah'a emanet olan hastalarmış gibi geldi bana.
(bkz: en çok küfür yiyen meslek grupları) (#9316874)
ceplerine 5, 10, 20 tl koyduğunuzda allah'la olan bağlarını kula yönlendirdikleri gözlenen, tüm işi gücü bırakıp o kulun peşinden ayrılmayan personellerdir.

(bkz: test edildi onaylandı)
akp öncesi kadrolaşmanın da ürünüdür.
(bkz: allahlık personel)

(bkz: allaha emanet olan hasta)

(bkz: allah düşürmesin)
rezalet bir sağlık sistemi olan bir ülkede yaşadığımızı bilmek gerekiyor en başta.eğer bu ülkede hasta olmuşsanız, helede kanser gibi önemli ve çok ciddi bir hastalığınız varsa hiç umut etmeyinki hastaneye yatıp, iyileşirim diye.doktorlar ayrı bir orospu çocuğu, baş hekimler ayrı bir orospu çocuğu, personel ayrı bir orospu çocuğu.ilgilenmezler, tahlillerinizi yapmazlar, başlarından savarlar.hepsi para yemeye odaklanırlar.nasıl 3 kuruş daha fazla koparırım diye.abuk subuk ilaçları aldırırlar anlaşmalı oldukları firmalardan, muayehaneye çağırırlar ki ücreti 200 liradan başlar ve en az 5 6 kez gidilmesi gerekir.hastanede yer bulamazsınız.bulsanız pislik ve mikrop yuvası olduğu için tüm devlet hastaneleri enfeksiyon kapar ağırlaşırsınız, doktorunuz için birkaç ay sonra ölecek olan, çok da uğraşılmayacak ama bu süre zarfında parası çatır çatır yenebilecek kasalar olarak görülürsünüz.ben böyle devletinde, böyle sağlık bakanınında, böyle hastanelerinde ....
sadece devlet hastahaneleri değil, tüm devlet dairelerinde görebileceğiniz adamcıklardır. bu adamlara kısaca sallabaşta diyebiliriz.
(bkz: salla başını al maaşını)
devlet yetkililerinin personel seçiminde daha dikkatli davranması gerektiğini gösteren durumdur.
allah a emanet personelleri ölüme yakın hastalarının yanında çalıştırılmak üzere eğitilirler. amaçları hastaları allaha emmanet etmektir.

tmm sustum