1. 1.
  (bkz: Baya mantıklı kardeş uyu hadi)
  1 ... kendi kendine kendini arayan
 2. 2.
  birinci dünya savaşından önce ülkelerin altın rezervlerine göre bankalardan para basılırken savaşın getirdiği ihtiyaçlar ve sonrası yaşanan yıkımı düzeltmek adına tahvil ve bonolar ile para basma mümkün kılındı. yani zaten iş büyük bir tezgaha dönmüş durumda.

  dünya üzerindeki para rezervi çok fazla. pasta çok büyüdü. bunu piyasaya sürmek adına yeni yeni zenginler yaratılıyor. sıcak paranın nakit akışı insanlar kolay ve hızlı zengin edilerek sağlanıyor.

  fakat beyni memur anne baba rol modelleriyle işgal edilip vizyonsuz bırakılmış bir nesil hala bir sike yaramayan üniversitelerde tahsil peşinde.

  bir farklı açıdan bakınca birazda bu sebepten üçüncü dünya ülkesiyiz. fakat bu kadar üniversite mezununa ve nüfusa göre gene üretimde bir hindistanın parmak ucu değiliz.

  ahhh gençler ah.
  2 ... just call me alpha
 3. 3.
  Bizim ki dahil bilinen pek çok para isminin anlamı "ağırlık" demektir. Lira, libre, liret (ağırlık). Bu da gumus ya da altinin agirlik olcusu olarak kullanilir.Yanı bu şu demek. Siz para basacaksaniz bastiginiz paranin değeri kadar altın ya da gümüşü hazinede bulundurmak zorundasiniz. Bunu Yapmazsanız hic bir değeri olmayan kâğıtları dolaşıma sokmussunuz demektir. Öyle ben yaptım oldu kafasıyla yürümüyor bu isler.
  1 ... abaninaltindakisopa