bugün

vatan haini dinci halil konakçı'nın bir sözüdür. geçenlerde de tüm türk halkı filistin için savaşmalıdır, biz gidenlerin peşinden dua edeceğiz demişti kerkenez. he amk bir akıllı sensin. aha kudüs orada neden gitmiyorsun diye sorarlar adama. dinci değil mi hepsi lafta aslan işte. iş faaliyet geldim mi ortadan toz oluyorlar.
Çıksın biri gidin desin şunlara.

Geberirlerse çomar zaiyatı deriz.
Nasıl gidecek, gasteciler zor gidiyor, gazzeye zaten gasteciler bile alınmıyor.
Emretse de gidemezsin bence, sen o tüfekle iki saat nöbet tutaman, bi de Gazze’ye gideceemiş, hahahaha!
Gazanız mübarek olsun yiğitlerim. Evet.
Git aslanim git yigido git cesur yürek tutan mi var.
Burda ince bir laf cambazlığı da var sanki adı geçen şahıs devlet içinde konumlanmış özel bir teşkilatın özel eğitimli bir personeli gibi inceden bir kendine özellik isnad etme çabası, primciliği.. Emir verirse gideriz çünkü biz emir komuta zincirinin parçasıyız dahiliz falan gibi uçuk kaçık beyanat.
niyeti olan kalkar gider, deniz gezmiş devlet emriyle mi gitmişti? zaten devlet seni yollasa dahi anca gasilhâneye ölünün götüne pamuk tıkmaya yollar, ne meziyetin var?
kim tutuyor bu küçük enişteyi?

neyse, konudan bağımsız olarak...
iddia ediyorum; birilerine bakıyorum da... yarın birgün olur da filistin devleti kurulursa bunların içinden birileri çıkıp "keşke israil kazansaydı diyenler" olacak.
neden mi?
bu ülke kurucularına işgalcilere karşı savaşıp cumhuriyeti kuranlar sayesinde makam mevki sahibi olanlar bugün atatürk ismet inönü vb kahramanların adını anmıyor, onlara bir fatiha okumuyor.
üstelik "keşke yunan kazansaydı" diyen-bu zihniyette olan bunlar yarın "keşke israil kazansaydı" diyecekler.
çünkü, mısır suriye lübnan ürdün israil kalbinde bir şeriatçı fundamental bir filistin ya da arap devletini kimse istemez.
eğer bir filistin devleti kurulacaksa bu hamas gibi terör örgütü çizgisinde taliban zihniyetinde olmaz.
emin olun, bugün filistin güzellemesi yapanlar ileride bir filistin devleti kurulursa bunlar kalkıp "keşke israil kazansaydı" diyecek.
hadi sktirin gidin de bizim de kafamız rahatlasın. 1 aydır kafamızı sktiniz filistin diye diye.
Devlet emretse ske ske gideceksin zaten. O Yüzden başın götün ayrı oynamasın .
He yok, ben din kardeşlerimi korumak istiyorum diyorsan buyur sktir git! Tutan mı var?devlet yasak mı koyuyor?
Hayatınız boş laf amk.
işleri güçleri şov mk..
Emir şart mı ula yiyorsa gitsene demek gerek.
Devletin emretmesine gerek yok gidebilir kendi isteğiyle.
daha işin başında da söyledim. şahsi eylemlerin hepsi afakidir. beyhudedir. boşa kürek çekmektir. bu şekilde hiçbir netice alamazsınız. halbuki bu iş ciddi bir mesele. ortada savaş var, düşmanın ordusu var. yani düzenli bir ordu şart. ha resmi olarak siz buna müdahil olmaya bilirsiniz. fakat bu durum ayrıca bir ordu kurmanıza engel değil. mademki Amerika ortadoğuda israil'i ve terör devletini bir maşa olarak kullanıyor ve bu işgal bizi tehdit ediyor ki bu işgalin filistinle sınırlı kalmayacağını adınız gibi biliyorsunuz. o halde siz de işi kitabına uydurun ve kurun bir ordu. teknik ve fiziki olarak güçlendirin. gönüllülük esas olsun. yönetimini de el altından sağlayın ve vurun. bölgede küffarı ve zalimleri yok edin. hem israil'i hem amerikayı. bu zaten bizim meşru müdafaa hakkımız. neyi bekliyorsunuz ki daha. yarın bir kürt devleti kurulup size saldırmalarını mı? bu belli ve aşikar zaten. kendinizi kandırmayı bırakın. bakın bıçak kemiğe dayandı ve artık gün taşın altına elimizi koyma zamanı. şayet bunu yapmazsak ve eğer cihadı terk edersek bunun sorumluluğu ve neticesinde olacak olanlardan hepimiz mesulüz ve başımıza geleceklerlerden dolayı suç hepimize aittir. o yüzden savaş kaçınılmaz ama düzenli bir ordu şartıyla. harp denk kuvvetlerle olur, ordu olmadan savaş olmaz...

ordu varsa biz hazırız, gelen gelsin. gelmeyen de otursun evinde, karı gibi dizi izlesin..
Yavaş gidin de, saçınız başınız dağılmasın. Evet.