1. 1.
  Liboşlarda bulunan özel okul daha iyidir devlet çöptür devlet okulu eğitim veremez tüm okullar Özel olsun goygoyudur. Bu sebepten ötürü hep devlet eğitimini gömer devlet okullarını batırmaya çalışırlar. Neymiş efendim devlet okulu başarılı eğitim veremezmiş de her işi özel sektör yapmalıymış.

  istatistiklere göre ösym sınavında okulların başarı sıralarına göre okullar:

  1. Devlet fen lisesi
  2. Özel fen lisesi
  3. Polis koleji
  4. Askeri lise
  5. Sosyal bilimler lisesi

  https://www.memurlar.net/...ne-fen-liseleri-oldu.html

  Türkiye'nin en başarılı liseleri:
  Beşiktaş erkek Kabataş lisesi (devlet)
  Galatasaray lisesi (devlet)
  Çankaya lisesi (devlet)
  Bornova lisesi (devlet)
  Seyhan lisesi (devlet)

  Liste böyle uzayıp gidiyor. E hani en iyi eğitimi özel lise verirdi? Bu çocuklar nasıl devlet lisesinden çıkıp en iyi sonuçları elde ediyor?

  Ah şu kapitalistler. Önce düzeni bozarlar sonra da düzen bozuk özel sektör yönetmeli eğitimi derler.

  Bunun üniversite versusunu da yapabiliriz.

  iyi devlet liselerindeki öğretmenleri diğer liselere dağıtıp eğitim kalitesini düşürüp okullarda yönetimi mahvedip sonra eğitim en iyi özel de demezler mi.
  1 -3 ... keyf kahyasi
 2. 2.
  Bu cocuklar neden devlet lisesine gidiyor ? Egitimi devlet daha iyi verdigi icin mi ? Hayir sayin yazar.devlet iyi egitim verdigi icin degil. Bu liseler klasik hale gelmis artik. Özel okullarin olmadigi zamanlarda bu liseler vardi ve yillardir basarili ogrencileri bu okullar aldi.bu okullar iyi egitim verdigi icin degil, basarili ogrenciler buralara gittigi icin basari sirasi yuksek.okul sayisi azken bu liselere gitti ogrenciler.

  Buna ragmen gectigimiz yillarda bilfen koleji teog siralamasinda devlet okullarina fark atmisti.en basarili 50 okul arasinda 1. Oldu okul.

  https://www.egitimradyosu...-50-ozel-okul-belirlendi/

  Aslinda özel okullar bile devletin egitim sisteminin icine etmesi yüzünden istenilen seviyede degil.egitim sistemleri devlete bagli çünkü. Devlet hem her yere okul acatrak ozel okullarin rekabete girip kaliteli hale gelmesine engel oluyor hem de mufredati belirliyor. 60-70 lerden kalma devletci düsüncelerle egitimde cag atlanmaz. Teknoloji cagini yakalamak, devlet memurlarinin sacma sapan egitim modelleriyle mumkun olmaz. Bunun icin rekabet ortami saglamak zorundasiniz abd deki gibi.

  Dünyanin en başarili üniversitelerinin özel üni olmasi ve bunlarin ilk 5-6 sinin abd de olmasi tesadüf degil.
  1 ... hubel