bugün

canı sıkılınca seçim olsun mu diyor ve 6 aya kalmadan seçim oluyor. kaç yıldır seçim takvimini bahçeli belirliyor memlekette.
(bkz: ortaya karışık).
devlet bahçeli, 12 eylül darbesi öncesinde ve sonrasında yaşananlara tanıklık eden siyasilerden biridir. bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin provokasyonu ile sokağa dökülen yüzbinlere karşılık, başbakanın 1 milyon kişiyle geliriz restini görerek, gezi parkı eylemlerinin 12 eylül öncesi halk olaylarına doğru ivme kazanacağı öngörüsünde bulunmuş ve olası toplumsal felaketlerin önüne geçmek için yapıcı açıklamalar yapmaktadır.
vatansatan pezevenklere ve bdp ile aynı protestoda yer alan sözde vatanseverlere duruş dersi veriyor. siz kıçınıZı yırtsanızda, mhp'yi, polisi taşlayan ve devlet malına zarar veren hainlerin arasına çekemeyeceksiniz. ülkücüler aynı hata'ya düşmeyecek, kardeş kavgasına neden olacak her türlü eylemlerden uzak duracak.

bilge lider diyor ki; "Tepkilerinizi köreltmeye çalışanlara fırsat vermeyiniz. Bizim yerimiz sokakların karanlığı değil, meydanların demokratik zeminidir. Fakat sokakların da görüş açımızın kapsamında bulunduğunu hiç kimse yabana atmamalıdır. Şüphesiz bu filmi daha önce defalarca seyrettik. Bedeller ödedik, şehitler verdik canlardan olduk. Türkiye'yi kötürüm bırakmaya cüret eden komünistlerin, teröristlerin karşısına Milliyetçi ülkücü hareket geçmiştir. Yılmadık, yıkılmadık. Şehit kanlarından filizlenip büyüdük"...

uğur dündar boşuna dememiş; "adı gibi tam bir devlet adamı".. işte devlet bahçeli bunun için farklı.
sadece hakaret ediyor. doğru düzgün bir eleştiri bile yaptığı yok.
bir ülkücü olarak söylüyorum: bahçeli sana saygım sonsuz ama olmuyor, zorlama daha. resmen ülkücü hareketin önündeki frensin. bırak koltuğu oktay vurala ya da sinan oğana ya da senin seçeceğin birine uçuralım partiyi.

kayseri gibi türkiye'nin en yobaz şehri sıralamasında ilk 3 e girebilecek bir şehirde 400 türk genci direndi. akp binasına yürüdü. aralarında ülkücüler azımsanmayacak bir derecede vardı. eğer sen ülkücüleri meydanlarda görmek isityorum desen. emin ol uçuruduk kayseri'yi. sırf sana saygımdan inmedim meydana ve ocak sırf sen istediğin için inmedi sokaklara..
tarihi bir fırsatı kaçırmıştır.
(bkz: mhp nin tarihi bir fırsatı kaçırması)
akıllıca olanı yapıyordur.

bu medya el eder gül eder 10 gün sonra yine akp'yi haklı çıkarır. amk nasılsa sonuç aynı olacak neden adımı kirleteyim ki diye düşünüyordur.

aziz nesine küfretmiş bir insan olarak ondan özür diliyorum. hakkını yemişim üstat.
hesap yapıyor.

(bkz: 40 yapar)
maalesef tiyatro yapmaktadır.sen artık beni temsil edemezsin bahçeli. akp ne zaman sıkışsa yanındasın.
yaşanan olaylarda küçük çocukların düşünemeyeceği şeyleri düşünmektedir!
ilginçtir.

şahsen bu adamaların aralarında büyüdüm ama hala mantığım elvermiyor davranış biçimlerine. sen hemm grup toplantısında iktidarı yerden yere vuracaksın hem de hemen hemen bütün kararlarında onlara stepne olacaksın. zamanında çok sevdiğim rahmetli bir büyüğümün bir lafı vardı "bunlar eskisi gibi değil artık, 20 sene önce birbirleri için ölüme giderlerdi şimdi ise kalabalıkta el kol sallayan tenhada aman dileyen bir topluluk oldular" diye. git gide bu hale gelmekterdirler. derhal silkelenip kendilerine gelmeli ve renklerini belli etmelidirler. zira o görüşte ya siyah vardır ya beyaz, gri olmaz.
kendini bilen her ülkücünün kafa patlatması gereken sorunsal.

bu arada;
(bkz: ülkücülük çok bozdu)
kahvede tavla oynuyordur. 1 kişi daha bekliyordur okey için.
kendiyle aynı doğrultuda hareket etmeyene hakaret etmeyi marifet sanan şerefsizlerin aksine vatanseverce hareket edip ortamı soğutmuştur, bundan sonra istediği kadar dohuz desin arkasındayım.
(bkz: tuzluk)

aslında tuzluk çok işe yarıyor normalde.
akp'nin müsait yerlerini yalamakla meşguldür. sahalardaki ülkücü kardeşlerimizin lideri falan değildir.