1. 1.
  Mhp lideri Syn. Devlet bahçelinin idam cezasının geri getirilmesi önerisi. Reis beklenen ilk adımı atmıştır..

  https://mobile.twitter.com/MHP_Bilgi

  --spoiler--
  Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "idam cezasının hukuk mevzuatımıza tekrar alınması iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir" dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin değerlendirmelerde buluundu. “Şiddet, cinayet, taciz, tecavüz vakalarında kahredici artışlar gözlemlenmektedir” ifadesini kullanan Bahçeli’nin yazılı açıklamasından satır başları şöyle:

  * Karşımızdaki tablo alarm verici niteliktedir. insanın kanını donduran, vicdanları kanatan, sabır ve tahammül ölçülerini berhava eden en ağır suçlara her gün şahit olunmaktadır. Gazetelerin üçüncü sayfaları, televizyon ekranları, internet siteleri, sosyal medya platformları feci ve felaket dolu haberlerle dolup taşmaktadır.

  * Kadına şiddetin yanı sıra çocukların güpegündüz kaçırılmaları, vahşete kurban edilmeleri, hatta cinsel istismara uğramaları maşeri vicdanı yaralarken, aynı zamanda büyük bir hüzne ve hüsrana da neden olmaktadır.

  * Hükümetimizin ve özellikle içişleri Bakanımızın olağanüstü çaba ve gayretine rağmen şiddet olaylarının, en küçük sebepten doğan silahlı kavga ve anlaşmazlıkların her an vuku bulması toplumsal huzur ve ruh halini vahim derecede rahatsız etmektedir. Sivil toplum kuruluşların, üniversitelerin, ahlak sahibi milli aydınların bu sancılı duruma duyarlılık göstermesi şarttır.

  iĞRENÇ VE iLKEL SUÇLARIN iŞLENMESiNi CAYDIRIR

  * Sabilerin, emzikli bebeklerin, henüz bıyığı terlememiş yavruların acımasızca katli insanım diyen herkesin kederlendirip yüreğini titretmektedir. Suçsuz günahsız çocuklarımızın gün aşırı medyaya yansıyan cinayetlerine, intihar süsü verilmiş kadın ölümlerine göz yummak, sessiz kalmak, tepkisiz durmak ne insani emanetlerle ne de inanç ve kültür müktesebatımızla asla bağdaşmayacaktır.

  * Zulme suskunlukta zulümdür. Bu karanlık tablonun aynısıyla devamı ise mümkün değildir. Acilen ve mutlaka yasal, idari, sosyolojik, psikolojik ve manevi tedbirlerin sırasıyla alınarak tatbik ve temin edilmesi gerekmektedir. Mesele insan onuruyla ilgilidir, can ve mal güvenliğiyle ilişkilidir.

  * Milliyetçi Hareket Partisi iç yaralayıcı gelişmeleri endişeyle takip etmektedir. Kalıcı ve köklü önlemleri almak ertelenemez bir mecburiyettir. ilk başta akla gelen ve makul bir şekilde tartışılmasında fayda bulunan cezai yaptırımların arttırılması, derinlikli ve tesirli hale getirilmesidir. Bu konuda “idam Cezası”nın hukuk mevzuatımıza tekrar alınması iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir.

  MHP iDAM CEZASI MERAKLISI DEĞiLDiR

  * TBMM'nin 1 Ekim 2020 tarihinde açılmasıyla birlikte milletimizin haklı beklentisi muhterem vekillerinin mutabakatıyla çözüme kavuşturulmalı, bebek katilleri, sapıklar, alçaklar, tecavüzcüler layık oldukları cezalara çarptırılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi idam cezası meraklısı değildir. Ne var ki korku sınırını geçen suç ve suçlularla mücadelenin başarıya ulaşabilmesi maksadıyla içinden geçtiğimiz süreçte başkaca bir yol ve seçenek olmadığı da nettir, nitekim alternatifsizdir.

  * Türkiye tam bağımsız bir ülkedir. Karar ve iradesi üzerinde hiçbir gölgeyi kabul etmeyecektir. idam cezasının uygulanmasında ölçülülük ilkesine bağlı kalarak, verilen cezanın işlenen suç ile denge ve orantısı kurulacak, şiddet ve dehşet selinin önü alınmış olacaktır.

  https://www.sozcu.com.tr/...ezasi-aciklamasi-6019483/
  --spoiler--

  devlet bahçeliden idam cezası önerisi
  devlet bahçeliden idam cezası önerisi
  3 ... gazeloglu
 2. 2.
  Hadi lan oradan.

  Hepimiz biliyoruz idam cezasının yalnızca siyasi suçlulara uygulanacağını.

  80 yıl böyle işledi. Bundan sonra getirilirse de böyle işler.
  8 -2 ... garavel ustaa
 3. 2.
  iktidar sıkıştı hadi ortaya bir tartışma atalım millet biraz bununla uğraşsın yok olmazsa başka bir şey yumurtlarız. Dilimizde tüy bitti bari şunu tanımlarken ceza demeyin diye. idam bir ceza değil sondur. Ceza faili fiilinden caydırmaya, bir daha yapmamasına yönelik içinde hürriyetin kısıtlanmasıda dahil olmak üzere pek çok yaptırım barındıran tedbirler bütünüdür.
  5 ... abaninaltindakisopa
 4. 4.
  sözüne güvenilir bir adam olsa destelenecek öneridir. ancak bu şimdi tecavüz suçluları çocuk istismarcıları der ama meclisten geçen kanun bambaşka şeyleri kapsar nerede muhalif varsa yakalayıp idam ettirtirler sudan sebepler ile.

  bir erkek ne iş yaparsa yapsın her zaman güvenilirliğini korumak zorunda. o güvenirliği bir kere kaybedersen işte böylesine hepimizin hislerine tercüman olan şeyleri söylesen bile hep şüphe ile yaklaşılır.
  10 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  birazcık olsun ciddi olduğuna inanacak olsam sonuna kadar desteklerim, ama halkın gazını almak için her tecavüz haberlerinden sonra, her kadına şiddet haberlerinden sonra, idam gelsin diyerek konuyu kapatmak tam da devlet bahçeli ve diğer (!) siyasetçilerin yapacağı iştir.
  7 -1 ... sivasli bey
 6. 6.
  Senin ipinle kuyuya inecek eşek kalmadı, devret bahçeli.
  8 ... narcomedian
 7. 7.
  Bahçeli ne dese oluyor. Ne zaman seçim dese 6 aya kalmadan seçim oluyor.
  4 ... masklavi
 8. 8.
  Sağ daha doğrusu sığ partilerin bizlere ettiği eziyeti kelimelerle ifade edemiyorum.

  yemin ediyorum dinozorlarla aynı çağda kalsak daha az sıkıntı yaşardık.

  Bahtımızı fuck’ayım ya...

  Dönüp dolaşıp aynı şeyi konuşuyorlar.
  ... mavi huydur bizde
 9. 9.
  Yav he he terör örgütü elebaşı nasıl olsa kurtulur salla gitsin reiz.
  2 ... karton toplayan cocuk