1. 1.
  gelecek nesillerin ibretle örnek alacağı bir lider olan sayın devlet bahçeli nin bugünlere gelmesinde büyük katkı sağladığını düşündüğüm bir kaç prensipten oluşan yazılar bütünüdür bu. şöyle oluyor;

  - yapacağınız her konuşmayı kağıttan okuyup, arada sırada dinleyenlerin yüzüne bakmak. allah muhafaza kağıt önünüzden uçarsa reflekse dayalı bir şekilde konuşma metni yakalanabilmelidir yada bir kaç ocaktan adamı bu konuda görevlendirebilirsiniz.

  - iktidar partinin ihtiyaç duyduğu oyu sağlamakla kalmayıp destek verebilirsiniz. böylece onların pastasından bir dilimde kapma ihtimaliniz arta.

  - şeçim kampanyalarında sadece ülkenin elden gittiğini ve hergün bir şehit daha verdiğimizi duyurarak herhangi bir ekonomik yada toplumsal programdan yoksun bir şekilde rahatça oy toplamalısınız. halktan.

  - her seferinde ülkü ocaklarını birer ilim irfan yuvası haline getireceğinizi dile getirmelisiniz.

  - ülke skandallarla, operasyonlarla, ergenekonlarla çalkalanırken sırf ucu kendinize dokunmasın diye birden ortadan kaybolup sessizliğie bürünmelisiniz.

  - muhalefet parti olduğunuzu unutup, şehirlerin dört bir yanına atsız* ın vasiyeti gibi şunlar işbirlikçi, bunlar vatanı paylaştı, onlar arkamızdan iş çevirdi gibi sözler yazılı olan pankartlar asmalısınız.

  - son olarak da halkın hassas olduğu konuların üstüne giderek ucuz siyaset yapın. kinciliği ve intikam duygusunu ön plana çıkarın. meydanlara urgan, elektrikli testere, mp4 , mancınık gibi araç gereç fırlatın.
  1 -4 ... sir isaac
 2. 2.
  kendine her ne olursa olsun tapınacak insan yığını bulması yeterlidir. tabi türkiye dışında bunu bulmak kolay mıdır orasıda mualla.
  -1 ... reich
 3. 3.
  gelene geçene yaş fark etmeksizin el öptürmek.

  hiç bir şart ve durumda konuşma yapamayıp kağıda bakarak okumak.

  siyaseti sadece erdoğan nefreti üzerine sürdürüp, sözde terör düşmanı geçinmek.

  iktidar olmaktan ateşten kaçar gibi kaçmak

  nitelikli muhalefet olmak yerine parti içindeki rakiplerinizi nasıl eleyeceğinizi en önemli gündem maddesi yapmak.

  ha bir de, ara sıra matematik hesapları yaparsınız,

  örneğin; (bahçelinin ağzından yaşanmıştır): size iktidar olmanın formulünü söyleyeyim mi? bize oy veren her seçmen bir komşusunu bir yakın arkadaşını bir akrabasını bir asker arkadaşını bir iş arkadaşını bizim partiye oy vermeye ikna etse soruyorum sizlere iktidar olmaz mıyız arkadaşlar? *
  hasılı, makam mevki sahibi olup sorumluluk almadan saygı görmek istiyorsanız tam size göredir.
  5 -5 ... hakgeldibatilzailoldu
 4. 4.
  Netlikle özetlemek gerekirse
  (bkz: mal olmak)
  2 -4 ... manyakolomanyak
 5. 5.
  bir şişe rakı.
  ... pars adam
 6. 6.
  bol bol çay. katık edecek kadar püskevit.
  1 ... modern zaman filozofu
 7. 7.
  Her seye hayir olmaz deyip kendiniz bir cozum yolu uretmeyin. Sonra mizikci cocuk gibi davranip sozde tavir koyun. Buyrun devlet bahceli.
  -1 ... arbuz
 8. 8.
  Çay içip Kaş çatmak yeterli gibi görünüyor şimdilik.
  2 ... neliolsun
 9. 9.
  Var olmak. Zira kendisinin var olmaktan başka bi boku yoktur. Gereksiz boş beleş insan.
  1 -1 ... barismanco
 10. 10.
  suratsız olsanız ℅50 sini sağlarsınız.
  -1 ... willgraham