1. 1.
  Alparslan türkeş denilen adamı milliyetçi birisi zannedip bahçeli'nin bugünkü tutumuna bakanlar onu türkeş'e ihanet etmekle suçluyor. Halbuki tam aksine devlet bahçeli türkeş'in yolundadır. türkeş'e asıl ihanet edenler meral akşener, sinan oğan, koray aydın, yusuf halaçoğlu gibi muhaliflerdir.

  Alparslan türkeş denilen adam zaten yargılandığı ırkçılık turancılık davasında nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu göstermişti. nihal atsız gibi türkçüler yapılan zulümlere karşı asla geri atmamış ve ırkçılıktan yargılanmakla gurur duyduklarını söylemişlerdi. türkeş ise dönemin hükümetine yazdığı mektupta pişman olduğunu, hatasını anladığını söylemiş ve af dilemişti.

  alparslan türkeş de tıpkı erdoğan gibi demokrat parti geleneğinden gelmektedir. Birçok kişi hala zannediyor ki menderes'i türkeş astırdı. Halbuki türkeş'in darbeye katılma amacı menderes'in idamına engel olmaktı ve engel olmak için de çabaladı. Zaten darbeden sonra da fikir ayrılığına düşüp mbk'dan ihraç edildiler.

  Alparslan türkeş'in sonraki yıllarında atatürk ve cumhuriyet düşmanı, gerici, yobaz, tarikatçı, cemaatçi tayfalarla çok iyi ilişkiler kurduğu görülüyor. Nakşibendi şeyhleri ve nurcular gibi tarikatçılara ziyaretlerde bulunması, kadir mısıroğlu ile çok iyi arkadaş olması, fethullah gülen ile kucaklaşması, necip fazıl'ı mitinginde kürsüye çıkartıp konuşma yaptırması ve alkışlatması vb...

  Ha bir de erbakan ile seçim ittifakı yapması, erbakan için açık açık oy istemesi falan ona girmiyorum bile.

  Sözün özü devlet bahçeli'nin yaptıkları türkeş'inkilere çok benziyor. iyi partili arkadaşlar neden bu kadar şaşırıyor bahçeli'ye anlamıyorum.
  1 -1 ... otoriter faso kemalist