1. 1.
    hayırlı danışmalar...

devlet bahçeli bey, adana'nın eski belediye başkanı hüseyin sözlü'yü kendine danışman yapmış.
    devlet bahçeli nin rüşvetçiyi danışman yapması

hayırlı olmasın...
    olmasın çünkü bu hüseyin sözlü denilen adam hakkında verilmiş 5 yıl hapis cezası var.

neden hapis cezası verilmiş?

--spoiler--
    adana büyükşehir belediye başkanı hüseyin sözlü, ceyhan belediye başkanlığı yaptığı dönemle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında "edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet almak, vermek ve rüşvete aracılık yapmak" suçlarından yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
    https://www.ntv.com.tr/tu...di,c8nO9qk9Lki_gjPHIKRbZA
    --spoiler--

rüşvet almak, vermek, ihaleye fesat karıştırmak...

mahkeme hüküm vermiş ve dosya halen yargıtayda.
    üstelik 3 sene oldu dosya yargıtaya gideli, normalde bu tip dosyalar yargıtayda 1.5-2 sene içinde karara bağlanır ama birileri bu cezanın onanmasını sümen altı ediyor.

ve bahçeli kalkmış bu adamı kendine danışman yapmış...

ülkücü kardeşler, bunu kendinize yediriyorsanız size afiyet olsun.
    21 -1 ... tengir budun
  2. 2.
    Artık iyice agabe eksenine oturdu. Yörüngeye girdi.
    5 ... serdarsl06
  3. 3.
    bahçeli hüseyin sözlü'ye ne danışacak acaba? gerçi hüseyin sözlü'nün uzmanlık alanı çok belli..
    4 ... arbutus unedo
  4. 4.
    Ceyhanlı adamdan bu beklenirdi zaten.
    ... konusalimbakariz
  5. 5.
    Tayyip erdoğan buna zamanında;

Sayın Bahçeli, sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben eşref-i mahluk olan insanla dolaşıyorum.

Demişti.

Erdoğan haklı çıktı, bahçeli yanında insan gezdiremiyor sanırım.
    ... fikri firar
  6. 6.
    Mansur Yavaş için ne olur ona oy vermeyin bakın hakkında hırsızlık iddiaları var hırsıza mı teslim edeceğiz... Diyen Bahçeli'den şaşırtan hamle. Şaka tabi ki hiç şaşırmadım.
    ... keyf kahyasi
  7. 7.
    Hüseyin sözlü de kafa olsaydı adana gibi bir kentin delikanlı halkı onu koltuğundan etmezdi.
    Belediye çalışanları bile oy vermedi

Bizden uzak olsun da
    1 ... cok erken oten horoz
  8. 8.
    Bu sözlü denen şahsın adana’ya Astırdığı kendi fotoğrafları ile Afrika doyardı.

5 sene şehri yönetti.Sağa bakıyorsun fotosu, sola bakıyorsun fotosu...

Ulan sana kim sempatik bir yüzün var dedi ben anlamıyorum ki...

5 dk konuşsun zaten oradan uzaklaşasın geliyor.

Devlet bahçeliyi tebrik ederim, tam kendisine layık biri...
    2 ... mavi huydur bizde
  9. 9.
    hüseyin sözlü namı değer kalpazan hüseyin. adana büyükşehir belediyesini zeydan karalar'a 5 milyar tl borçla bırakan vizyon başkan.

https://www.google.com/am...ar-borcla-devraldi,816423

belediyenin içinde elini sallasan akrabalarına denk gelir.
    ceyhan da ne kadar hısım akraba varsa adana büyükşehir belediyesinde bankamatik memuru.

o da yetmedi azerbaycan'da adana büyükşehir belediye çalışanı bankamatik memuru bulundu.

devlet bahçeli nin rüşvetçiyi danışman yapması

böyle bir adamı milliyetçi haraket partisine getirmek için ya adana büyükşehir belediyesi bütçesinden nemalanmışsındır.
    ya da ciddi ciddi bu adamı reise yanlış anlatmışlar.
    2 ... kafam bir milyon