bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kedi canını senin!..
  reis ile lider kelimelerinin eşanlamlı olmaları kadar gerçek bi' tespit... ama reis kelimesinin coğrafi olarak daha taşra, daha göçebe olarak ayrılması ve akıllara direkt böyle detay bir anlam gelmesi kadar da çarpıcı bi' yanı da yok değil hani. reis'den dönüşen reyiz kelimesinin de bisküviden püskevit'e evrilmesi gibi sempatik bir lider..
  içimdeki bozkurt ergenekon geçidinin doruklarında çok zor durumda ve her tarafı kapatmış bembeyaz çığlığa bakarken, türkmen bey'i devlet bahçeli reyiz gelir aklıma. gözlerime yerleşen çelik ışıltıyla dağları deler ve dorukları yarar geçerim. yüksekten baktığımda aşağıdaki ovadaki neşe ve cıvıl cıvıl hayat şaşırtır beni. taze sütlerine püskevit bandırabilen ve kirli eller tarafından bir avuç bulgur torbalarıyla kandırılmamış ailelerin mutlu yüzlü gülen çocukları gelir.
  şimdi, diyarbakırda tarihi ayarlar vermiş ve oy uğruna şirazesini şaşırtmış liderlerin arsız ve semirgen yanaklarına o tok sesiyle şamarını; şırakt diye patlatan devlet bahçeli çok reyiz bir lider değil de nedir, hıı?.. hem röntgenci hem şantajcı olan ve izmir'de başka diyarbakır'da başka konuşan, mıy mıy gıy gıy diyen recep tayyip erdoğan'ın neden bu tezgahları planladığı yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
  yıkılmadın sen reyiz sen çok yaşa.
  +uvvvvvvvvvv reyiz.
  2 -1 ... aribra
kapat