1. 21.
  paraları olsa bile;
  kendi yazdigini okuyamayan insan
  larda vardır.
  2 ... kosankarga
 2. 22.
  ''aman onlar da kendilerini böyle avutuyorlar , kafalarını kullanıp üniversiteyi kazanan insanları kıskanıyorlar haliyle.'' diye düşünmemi sağlayan söylem.
  2 ... igdecekirdegi
 3. 23.
  şimdi biz de kalkıp özel üniversite de okuyan aptallar desek olur mu? ayıptır. 3 kez össye giren adam tıp da tıp diye tutturunca ne oldu? puanı asla yetmedi özel üniversiteye bastı parayı gitti. insanlara imkan sağlıyor demek yerine giriş cümlemi söylersem ne kadar etik olur?
  1 ... supersumo
 4. 24.
  (bkz: Massachusetts Institute of Technology)
  ... faintsmile
 5. 25.
  fakir ama gururludurlar. *
  ... orjinaldeli
 6. 26.
  hadi onlar fakir de, özel üniversitede işletme, iktisat okuyanlar nedir diye cevaplanası hede ve hödö.

  şöyle ki, yolda gördüğün 5 adamdan 3'ü kafan işletmeci zaten ve işsiz. sen gidip bir de paranla işletme okuyorsun, niye?! zevk ve sefa içinde gününü gün etmek için. fakat biz buna bizim oralarda aptallık diyoruz, mallık diyoruz. diyoruz yani. bu yüzdendir ki çoğu kişi aptal olmak yerine, herhangi bir devlet üniversitesinde okuyacak kadar zeki olmayı seçer. ama öyle ama böyle o üniversite biter zaten.
  2 ... serox
 7. 27.
  devlet üniversitesinde 330-350 puan arasında mimarlık, mühendislik, doktorluk, vs gibi bölümlere yerleşmiş sınav ortalaması özel üniversitedeki öğrencilere nazaran gayet iyi olan, bütün yıl ders çalışmış öyle ya da böyle kazanmış çok çalıştığı için istediğini kazandığında mutlu olabilecek, umutlu öğrencidir. ee sonuçta "kazanmak" tan bahsediyorum.
  ... eflatunumsu
 8. 28.
  özel üniversitelerin iki yıllık ucuz bölümlerinde okuyanlardan daha çok işe yarayacak olanlardır.
  ... akvaryumdan bakan alik balik
 9. 29.
  işsiz kalınca da ağlayan eziktirler. * *
  1 -2 ... embesilite
 10. 30.
  bu başlığa göre tabirlendirecek olursak; özel üniversitelerin geçim kaynağı zengin aile çocukları, iftihar kaynağı ise burslu okuyan burada bahsi geçen parası olmayan zeki gençlerdir.
  ... codoximoss