1. 1.
    haklı bir istektir. bugüne kadar pek çok batmış banka kurtarıldı, müşterilerine de bir iyilik yapsınlar elbet.
    -7 ... bize de mi caylak
  2. 2.
    (bkz: çiftlik bankı banka sanmak)
    3 ... gamzedeyim deva bulmam
  3. 3.
    Bu ülkede senelerdir piramit yapılıyor. Sadece hangi kisve altında icra edildiği değişiyor.

Devletlik bişey yok aptal olmamak yeterli.
    3 ... doublecift
  4. 4.
    hali hazırda açtıkları düşünülmektedir. "bunlar olmuşlar açalım kucağı buraya da gelsinler" diye bekliyorlardır.

80000 ( seksen bin ) insan lan. ablanın birisine soruyordu "neden böyle oldu" diye "o kadar insan aptal olamaz dedik bizde yatırdık" diyordu. rabbim günah yazmasın ama bu zihniyete neden yardım edeceksin ? bugün mağduriyetlerini giderirsin yarın gene aynı şeyi yaparlar. ders almazlar yani birileri nasıl olsa bizi kurtarır diyerek aynı hatayı tekrar tekrar yaparlar..
    4 -1 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    kardeşim devletle ne alakası var.
    Sen 1 koyup 5 alacağım diye, çalışmadan kazanacağım diye, çakallık peşinde koşarsan elbette baltayı taşa vurursun.
    Sen uyanıklık yapacağım derken dolandırıl, sonra da benim ödediğim vergilerle zararın karşılansın, yok ya.
    4 ... altan518
  6. 6.
    benim vergimle devlet neden enayilere iyilik yapsın ki?
    3 ... ecinni
  7. 7.
    O zaman 80 bin kişi değil, 80 milyon kişi çiftlik bank tarafından dolandırılmış olur.

Şimdi yıllardır ticaret yapıyoruz.
    Bir sürü çek, senet dönüyor, alacaklarımızı tahsil edemiyoruz, üstelik bu devlete vergi ödüyor, istihdam yaratıyoruz.
    Ama kimse bize kucak açmıyor.

Yani resmi yoldan para kazanan, vergisini, sgk primini ödeyen müteşebbis insanlara devlet kucak açmazken, illegal yoldan 1 koyup 3 alma heveslisi bu çakal sürüsüne devlet kucak açar, bunların zararı devlet tarafından ödenirse şayet kimse kusura bakmasın ama sikerler öyle devleti...
    11 ... tengir budun
  8. 8.
    seksen bin kişi az değil.
    aileleri ile say çarpı dört.
    etti 300-350 bin kişi.

akp nin iktidardan gitmemek için etmeyeceği halt olmadığından gayet olası bir talep.

uçuk para kazanma tutkusu ile parasını bu tosuna yatırmayan, vergisini düzenli ödeyen, benzinden içkiden gıdadan ceplerini boşalttıkları sıradan insanlar nasılsa yolunacak kazdır, onlar kendilerine oy vermez diye sallamazlar.

ama bu rakam az değil.
    görecez bakalım neler olacak, ben akp'den bunların paralarını vermesini bekliyorum.
    1 -1 ... kilise sarapcisi
  9. 9.
    Doymadılar demek ki kucağa.
    1 ... sokakta
  10. 10.
    bir kucaktan inip başka kucağa gitmektir.
    1 ... lazkartal