1. 1.
  Milli eğitim bakanlığının yaptığı saçmalıklardan biridir. Hasi dışarda okuyorsa diye düşünülmelidir. Ayrıca sayın Milli Eğitim Bakanımız uyanıktır. Önce sevindirip sonra beklenmedik anda vurmaktadır.
  (bkz: liselerde devamsızlığın 45 güne çıkarılması)
  -1 ... marjinal adam
 2. 2.
  Sözlük yazarlarının eğitimini etkilememesi gereken durum.
  ... zoraki solbek
 3. 3.
  iyi olmuştur çokta güzel olmuştur. öğrencilerin devamsızlığı bir nebze ailesinin kontrolüne girmiştir.
  ... palareis
 4. 4.
  Sağlık ocaklarının önünde kuyruk olmasına sebep olacak eylemdir.
  1 ... pisagor01
 5. 5.
  (bkz: sikmeseler bari)
  tam zamanında mezun olmuşuz amk.
  ... born to lose live to win
 6. 6.
  hiç gerek yoktur. direk tasma takalım çocuklara, biz istemediğimiz sürece hiç bir şey tecrübe edemesinler. 10 gün ha? 1 yılda, kendi legal-illegal * aktivitilerine ayırman için devlet babanın sana verdiği hak. yani, senin hayatın üzerinde, senin fikrin önemsenmeden alınan kararlar. büyüyünce de sorumluluk sahibi olman beklenir, o da çok enteresan. hiç uğraşmayın, doğar doğmaz çıkarın gözleri, patlatın kulakları. koyun yerine 2 lcd 2 hoparlör, siz ne isterseniz onu yaşasın, onu bilsin. doğadan hiç bahsetmeyin mesela, canı çıkıp oynamak istemesin. ne istemesini istiyorsanız, onu öğretin. 10 gün falan çok yani.
  -1 ... sharkek
 7. 7.
  birçoğumuzu 'benim dönemimde olsaydı banko sınıfta kalmama neden olacaktı' diye düşündüren olay.
  2 ... minikpembepati
 8. 8.
  devam zorunluluğu esas alınan okullarda normal görülebilecek bir değişmedir, öğrenciyi disipline etmeyi amaçlar. haftasonu vardır.adam olun bebeler.dost.
  ... mutsuzyirticii
 9. 9.
  mebin yaptığı işlere gerçekten anlam veremiyorum. yani bir devletin üzerinde en çok titremesi en çok maddi kaynak sunması en çok yatırım yapılması gereken konu olan eğitimden sorumlu olan kurum her defasında mı bir fiyasko yaratır? arkadaşım sen devamsızlığı 10 güne indirerek ders saati sayısını gereksiz yere artırarak eğitim öğretim yaşını aşağı çekerek bir yere varamazsın . ilk önce temelini sağlamlaştır. eğitimde kaliteyi yükselt. o senin kısıtladığın liseli ergenlik çağının deminde sıkıştırıldıkça aile öğretmen okul üçgeninde o daha fazla kaçmaya çalışacak . sen de biz de bu yaşlardan geçmedik mi? biraz kendi öğrencini anlamaya çalış. yapıcı ol öğretici ol eğitim bakanlığı ol kuralcı dikta bir şey olup çıkma. yoksa o okula hapsetmeye çalıştığın gençlik okuldan uzaklaştıkça uzaklaşacak sonra başımıza eğitimsiz kendini ifade edemeyen bireyler olarak boy gösterecekler.
  1 -1 ... knock knock knock penny
 10. 10.
  liseliler için talihsiz bir durumdur.. hayır yani aklım almıyor . 20 güne az derken 10 gün.. lisede insan kalmayacak anlaşılan. geçmiş olsun liseli arkadaşlar.
  1 -1 ... adessa