bugün

Ruh hastasıdır.
marazlı bir kimsedir. elinde değildir hastalanıp hastalanmamak. başı dursa götü durmaz, illa bi'yerinden hasta olur bu. çok şeker olurlar, kadın olanlarınının memelerinin büyük, erkek olanlarınınsa ellerinin ağır olduğu olduğu söylenegelir.
anneannemin '' burnun çıkmış yavrum senin '' diyerek tarif ettiği insan modelidir. üflesen uçar bunlar. aman dikkat edelim.
sadece psikojosi bozuktur.somatik herhangi bir hastalığı bulunmaz.
bir süre su içmeyince genelde ölen insanlardır. *
osuruktan nem kapar,her sabah kalktığında boğaz ağrısıyla uyanır ve genelde mutsuzdur.
(bkz: aa benim bu)
anne şevkatine muhtaç olan insan..
ya da hastalık hastası insandır. en ufacık bir şeyde yakınır. ağzına vurulasıdır.
zora gelemeyen insandır. bu tipler ayak bağı olmadan başka bir şeye yaramaz. kürekle dövülesidirler.
Genelde anne sütü emmemiş, veya çok az emmiş insandır.

Bu yüzden de, "ayy gğslrm bzlck.s.s" diye süt vermeyeceksenız, rica ediyorum çocuk yapmayın.

Ki göğüslerinizin esas yaradılış amacı bu. Açıp okşatmak değil.

Sabah sabah sinir oldum yine al.
tekme tokat dövülesi insandır. dayak sonrası hiç birşeyi kalmaz.
Yazın ortasında burnu akar.

Kurşuna dizmelik.
Bebeklik ve çocukluk döneminde beslenmesine dikkat edilmemiş insanlar.
Örneğin ben küçükken annemin yaptığı tarhana çorbasının içinde aklınıza gelen bütün sebzeler varmış. Yani ben hatırlamıyorum kendisi söylüyor. Ayrıca 2.5 sene anne sütüyle beslenmişim hey maşallah şimdi hiç hasta olduğumu hatırlamıyorum grip gibi basit hastalıklar dışında. sonuç: çocuklarınız daha birkaç senelikken onlara iyi bakın büyüyünce hastalıklarıyla başınızı ağrıtmasın.
malzemeden çalmışlar.insan evladını yapar mı bunu ?
sağlık sorunları olan insandır. insanın elinde olan bir şey değil. hani düşünün ki hastalıklı doğmuş muhabbet kuşu gibisiniz dışarıdan bakılınca. herkes bu ölür erkenden gözüyle bakıyor. olmadık hastalıklar sizde çıkıyor, bazen teşhis bile koyulamıyor. olur diyorsunuz kader. başa gelen çekilir. olur diyorsunuz her insan sağlıklı değil. hatta şükür diyorsunuz, ne hastalıklar var. böyle bir şey.

benim gözlerimde pupil ödem oluştu. 2 ay kustum. meğer o bulantı yapıyormuş. bir de baş dönmesi muhabbeti başladı. başım döndükçe midem daha çok bulanıyordu, bulanık gördükçe ve beynimin içi uğuldadıkça başım daha çok dönüyordu. ya da bilmiyorum bir şeyler bir şeyler birbirini tetikliyordu işte ama geldi geçti. ellerimi kaldiramıyordum . kendi başıma tuvalete dahi gidemedim aylarca.

hani büyüme çağında hep burnu kanayan tipler vardır ya bende onlardan biriydim. kan kaybıından ölecekmişim gibi panik yapanlar olurdu ama ben alışkındım. gözlerim kanıyordu bir de en son hastalandığımda. iç kanama tabi. mümkün değil. tansiyon, tümör bir şey olmalıydı. mümkün değildi tibben hibir hastalığımın olmayışı. bulamadılar lakin. doktorlar psikolojik olamayacağını söyledi. ben bir rahatladım ama kefeni yırttım mı şimdilik bilemiyorum. arada bulantı, baş dönmesi , beynimdeki uğultular devam ediyor. allah ' a emanet yaşayıp gidiyoruz işte.

anlayışla yaklaşılması gerekilen insandır o . halden anlamak lazım. oluyor öyle bazen. engel olamıyor insan. iyileşmek için çırpınıyor ama mutlaka yeni bir musibet çıkıp geliyor.
Akraba evliliğidir allah ona asosyal ol der.
güncel Önemli Başlıklar