bugün

Nba in en iyi savunma yapan takımıdır.ayrıca Mehmet Okur un eski takımıdır.
nba da bir takim..son iki senenin en basarili takimi..bunun çok büyük bir göstergesi olarak nba 2006 all star a ilk besinden dört kisi seçilmesi gösterilebilir.. ****

resmi sitesi: http://www.nba.com/pistons/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Alex Acker
Chauncey Billups
Kelvin Cato
Dale Davis
Carlos Delfino
Maurice Evans
Richard Hamilton
Lindsey Hunter
Amir Johnson
Jason Maxiell
Antonio McDyess
Tayshaun Prince
Ben Wallace
Rasheed Wallace

koçlari: flip saunders
nba de takım oyunu,kazanma hırsı ve mücadele denildiğinde akla gelen ilk takımdır.geçen sene şampiyonluğu san antonio ya son maçta kaptırmışlardır.larry brown bu sene başı itibari ile koçluktran ayrılmış ve new york nick sin başına geçmiştir.onun yerine gelen flip sunders yönetiminde bu yıl şuan itibariyle ligi domine etmiş durumdadırlar.oynadıkları 60 maçta 49 galibiyet elde etmişlerdir.son all star maçında Tayshaun Prince dışında ilk beşteki bütün oyuncuları katılmıştır.
bu sene nba şampiyonluğu için en favori gösterilen takımdır.
kazandıkları bir yüzük bir de ikincilikle aslında ne kadar iyi takım olduklarını kanıtlamalarının üzerine koç değişikliği sonrası rakibi canından bezdiren savunmaları yanına rakibi ölümüne korkutan hücum güçlerini de katarak adım adım şampiyonluğa koşuyorlar.
ayrıca son yıllarda üstüste en çok maçı kapalı gişe oynayan takımı.hala da devam ediyorlar.
detroit şehrinin otomotivden sonraki 2.gurur kaynağı.
bad boys imajını tekrar kazanmak için kendini hırpalayan hırpaladıkça da batan bir takım..
takim oyunu oynarlar.nba in izlemesi en zevkli takimlarindan biridir.takimin ilk 5 indeki herkez gorev adami ayni zamanda takimin yildizi dir.ayrica nba in en karizma oyuncusuda bu takimdadir (bkz: ben wallace)
kazanmanın bi alışkanlık oldugunu dusunursek,bu sezon basarısı surpriz olmayacak takım.
22.076 seyirci ortalaması ile nba in bir numarası olan kulüp.
nba dogu konferansi central grubu takimi. maclarini 22076 kapasiteli the palace of auburn hills te oynayan ve dolayisiyla nba in en fazla seyirciye oynayan takimidir. takimi flip saunders calistiriyor. 2003 2004 sezonunun sampiyonu ve 2004 2005 sezonunda final oynayan son yillarin en basarili takimlarindandir. 2005 2006 da normal sezonun en fazla galibiyet alan takimi olmasina ragmen dogu konferansi finallerinde miami heate elenmislerdir. takimda bir superstar bulunmamasina ragmen chauncey billups richard hamilton rasheed wallace gibi all star oyunculari bulundurmaktadir. nba in en iyi savunma yapan takimlarindan biridir.
şu an orlandayı playofflarda 3-0 gibi ezip geçen bir takımdır savunmasına hayranım. richard hamilton olayı bitirir.
nba in en asi takımıdır.bu asilikleri bu gazları biz turk milleti olarak hep bizi moda sokar.iyi savunmacıları ve çok delisi olan rasheed wallece gibi dişardan harika oynayabilen bir oyuncuya sahip takım.
orlandoyu 4-0 lık bir skorla silip süpüren muhteşem oynuyan bir takım. detroit bu sefer miami yi ezer.
büyük ihtimalle chicago bulls ile eşleşecek olan, nba'in en iyi guard ikililerinden birine*sahip nba takımı. zira bulls miami karşısında en son 3-0 öndeydi. benim tahminim doğu finalini cleveland ile oynarlar. hadi bakalım.
chicago bulls la eşleşmiş ve rasheed wallace nın açıklamasına göre eze eze alırız dediği bir maç olucaktır.izlenmesi çok zevkli olucak bir karşılaşma olucaktır.
şu anda chicago bulls u 3-0 gibi bir skorla eze eze gelip şampiyonluğa oturcak takım.

(bkz: 2007 nba şampiyonu)
atmayıp attırmayan takım.ya playstationda bi maç 12-8 biter mi ya?hem de 48 dk. üzerinden.
basketbol maçından bahsediyorum.
dün gece Ligin en kötü galibiyet yüzdesine sahip takımlarından biri olan ve Atlantik Grubu'nda son sırada yer alan New York Knicks'e 89-65 mağlup olarak taraftarlarını dumur eden, bu sonuçla kulüp tarihinin en ağır yenilgilerinden birini yaşamış nba takımıdır.
(bkz: bad boys)
(bkz: hayvanat bahcesi/#3295005)
dünyanın en itici, en uyuz basketbolcularını kadrosunda bulunduran nba takımı.

(bkz: rasheed wallace)
(bkz: richard hamilton)
(bkz: jason maxiell)

bir aralar (bkz: ben wallace) da burdaydı.
chad ford'un bugünkü makalesinde joe dumars'ın bir rebuilding e gideceği iddia ediliyor ve ilk hedeflerinin carmelo anthony plasenin de carlos boozer olduğu söyleniyor.
enteresan olan bu topun ağzındaki bu iki oyuncuya yönelmeleri mi? bence değil. enteresan olan ellerinden tayshaun prince ve richard hamilton'ı çıkarmaya çalışmaları. bekleyip göreceğiz.
allen iverson'lı günlere merhaba diyen nba takımı.
Chauncey Billups, Antonio McDyess and Cheikh Samballen iverson karşılığında denver nuggets'a gönderen nba takımıdır ayrıca.
allen iverson takasında kendi kendini kazıklatan takım. takım yetkilileri, kendine hayrı olmayan, ufaktan yaşlanmaya başlayan iverson'a bel bağlarken bu takas için takımın önemli oyuncularından ikisini kullanmıştır. özellikle mcdyess'ın kaybı pota altının tamamen çökmesine neden olacaktır.
wallace x 2 li günlerini özlediğim takım. ne günlerdi beee... rakip takımlar smaç basmak şöyle dursun, üçlük çizgisine dizilir, blok yememek için uğraşırdı. hele shaq a inen smacı hatırlayınca içim bir hoş oluyor. tabi cevabı gelmişti ya o ayrı mesele. bir de yanlış hatırlamıyorsam jermaine o'neal, hamilton'un üstünden üç defa smaç deneyip her seferinde bloğu yiyince çıldırmıştı. hele üçüncü denemede, iyice gazı alarak denedi ama yerden 5 santim sonra ben wallace neredeyse dirseğiyle indirmişti.

(bkz: hey gidi günler hey)

ama yine de detroit tüm kayıplarına rağmen hala nba in en korkulan takımlarından biri. ben wallace ın yerine chris webber gelince biraz dolmuştu pota altındaki boşluk. tabi iverson un gelişini unutmamak lazım. billups mı yoksa iverson mu iyi orası tartışılır, ama şurası kesin mcdyess'ın gidişi hiç hayra alamet değil. inşallah takıma yıldız almak için başka oyuncuları da telef etmezler.

son olarak, bizim açımızdan bu takımın önemi, mehmet okur'un yedek olarak da olsa nba de şampiyonluk yaşadığı bir takım olmasıdır.

yıllar sonra gelen edit: şu aralar iyice nba'in gözünden düşmüş olan takımdır. takım korkunç bir değişime sokulmaya çalışılmış, kadronun içine edilmiş, en karakterli oyunculara yol verilmiş, eskilerin yerini yeni gelen çaylaklar dolduramamıştır. yazıktır. anılarımıza, formalarımıza, gecenin bilmemkaçında nba tv'de geçirdiğimiz saatlere yazıktır.

bu takım hepten banvitspor seviyesine düşmüştür. bir zamanların "bad boys"u sert çocukluktan çıkmış, adam paylaşımını beceremeyen streetball ekiplerine dönmüştür. hücumda pick and roll dışında bir alternatif yok. hele iyi bir uzunu olan rakip takımlar karşısında 50 sayıyı geçmekte zorlanılırken, playoff hayalleri kurmak bile saçma.. kısalar çaba gösteriyor ama top çevirip beş kişinin üzerine yüklenmekten başka çıkar yol bulamıyorlar. ribaund sıfır. iyi şutörler performansını yitirdi. teknik ekip yetersiz. savunma diye bir şeyin olmadığını zaten söylemiştik. topu içeri indirebilen her takım, rahat rahat 100 sayının üstüne çıkıyor. maçlar 3. periyotun ilk birkaç dakikasında çoktan bitmiş oluyor.

aahh aaahhhhhh...
güncel Önemli Başlıklar