1. 1.
  31 mart ayaklanması ve daha nice şiddet olaylarının tahrikçisi; ittihad ve terakki yi yönetimden düşürmek için kullanılan ingiliz oyuncağı, pek çok dinci zerzevatla da yakın ilişki kurmuş kıbrıs asıllı hain.
  2 ... disco inferno
 2. 2.
  kıbrıslı sarhoş cahil...
  1 ... demolay
 3. 3.
  efendim şimdi bazıları bilmze bu adam ve buna benzer 73 kişi fatih'te bir mahallede yerleşmiş şeyhülislam'ı yönetmeye başlamışlardır. gerektiğinde ittihat terakkiye destek vermiş gerektiğinde birden ahrar fırkası taraftarı oluvermişlerdir.

  işte bu derviş vahdeti hakkında fotoğraflarla desteklenmiş iddialar var ki akıllara zarar. bu amca ingiliz büyükelçiliğinde verilen bir davette büyükelçinin yanında kadeh kaldırmaktadır! aa ne kadar da günümüze benziyor, görüntüde dindar içte haham-papaz!
  -1 ... xargn
 4. 4.
  kurucusu olduğu volkan gazetesinde yazarlık yapan said-i nursi ile birlikte ittihad-ı muhammedi cemiyeti ni kurmuşlardır. 31 mart ayaklanmasında askeri kışkırtan kanattan biri olarak gösterilmektedir bu derviş vahdeti.
  (bkz: virane dervişler)
  (bkz: ne ayaksın birader)
  -1 ... sondan bir onceki osmanli
 5. 5.
  31 mart vakasını tertipleyen gerici hainlerdendir. ittihat ve terakki'nin azılı düşmanı bu şahıs, faytonda gezen kadınlara saldırmış, tiyatro oyunlarının ortasına dalarak "şeriata aykırıdır" diye kimisinin katline cevaz vermiş, her ittihatçının görüldüğü yerde vurulmasını emretmiş ve meşrutiyeti ilan eden ittihatçılar'ın din düşmanı olduğu söylemiyle 31 mart isyanını başlatmıştır. ancak ironik bir durumdur ki, bugün de liberal ve dinci çevreler ittihat ve terakki'ye aynen derviş vahdeti gibi tepki göstermektedirler.
  1 ... bartalameo
 6. 6.
  31 mart vakası'nın gerçekleşmesinde rolü olanlar arasında gösterilen ''volkan'' gazetesinin başyazarıdır.
  asıl adı deviş olup vahdeti ismini sonrada eklemiştir.vahdet ismini almasının nedeni ziya gökalp'ten ve şeyh hacı ahmet'in vahdet düşüncesinden etkilenmiş olmasıdır.

  vahdet:birlik,beraberlik ve dayanışma için olma anlamlarına gelmektedir.
  ... kiz varmis herhalde burada
 7. 7.
  Bu adam cahil falan değildir. ingilizlerce kullanılmıştır. ingiliz taraftarı ve kamil paşa yanlısıdır. ingiliz büyükelçiliğine kolayca girip çıkmakta ve balolara falan katılmaktadır. Ahmet rıza ve ittihatçı aleyhtarıdır. ittihat Terakki'nin tüm düşmalarınca-tabi ingiliz desteği ile- askerin ve halkın dini duygularını istismar etmiştir. Sultan Hamit de destekçisidir. 31 mart'ın öncüsüdür. 31 mart irtica kılıfına büründürülmüş bir darbedir. Amacı ittihat Terakki'yi devirip meşrutiyeti ılga etmek ve sultan hamid'in güçlendirmektir.
  ... asfaloth
 8. 8.
  din tüccarlarının ekserisi gibi casus ve vatan haindir:

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Dervi%C5%9F_Vahdeti

  işte aradan yüz küsur yıl geçti, söz konusu hainlerin tezleri de tarzları da değişmedi... ne diyeyim? yemeye mütemayil şunca eşek varken yediren çıkar elbette...
  1 ... rumeli71
 9. 9.
  1869'da Kıbrıs Lefkoşa'da doğmuş ve karıştığı 31 Mart Ayaklanması nedeniyle yakalanıp, yargılandığı mahkemece 25 Haziran 1909'da idama mahkûm edilip, 19 Temmuz 1909'da Ayasofya Meydanı'nda idam edilen gazeteci ve yazardır. Aleyhine düşünenler içinse ingiliz Gizli Servisine üye bir ingiliz ajanıdır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Dervi%C5%9F_Vahdeti
  ... hasmet ibriktaroglu