1. 1.
  Derdi dertsizlik olan insandır.
  Haline şükür etmesi gereken insandır.
  Tedaviye ihtiyacı olandir.
  2 -1 ... ozan oyunbozan
 2. 2.
  haklı insandır. bunca intiharlık mesele var iken kendini dertsiz hissediyorsa sorunu var insandır, sorununun farkına varmış bunun için üzülen insandır.
  domatesin fiyatını
  ekmeğin gramajını
  adı değişen acısı baki kalan katliamları
  okulların eğitim seviyesini
  13 yıl ceza alan cihanı
  kozmetik ürünleri için kafasına demir geçirilen fokları
  karısını öldüren adamı
  yeğenine tecavüz eden amcayı
  sevgilisini aldatan sevgiliyi
  yediği radyasyonu
  kentsel dönüşüm adına yıkılan ocakları
  kömürsüz kalan sobaları
  maden kazalarını
  işsiz kalan işçileri
  hakları elinden alınan tiyatrocuları
  okulu olmayan öğrencileri

  düşünmeye başlamalı insandır.
  1 ... supurge sac
 3. 3.
  derdinin literatürdeki adı; rahat batmasıdır.
  1 ... chocolate cookie
 4. 4.
  "bu kadar insanın başına neler geliyor, nelerle uğraşıyor, nelere ağlıyor benim neden bir meselem yok? ben neyle imtihan ediliyorum? neden her şey bu kadar yolunda? neden hiçbir şeyi dert edinemiyorum?" diye sürekli düşünerek, bu düşünme esnasında kendine dert edinmiş olduğunu sonradan fark eden insandır.

  burada "sen kaç beni tanıdılar" bkz ı vermek tam yerinde olurdu. korkuyorum sözlük. şimdi böyle hiçbir şey üzülmeye değer gelmiyor ya, bir gün bunlar toplaşıp da üzerime yığılırsa ne halt edicem onu düşünüyorum. "güzel güzel yaşadın yaşadın, al sana dert" diye acısını toptan çıkarırlarsa vay anam.. o zaman "nerede bu imtihan?" sorumun cevabını da acı bir şekilde görmüş olacağım. gerçi geçmişi düşünüyorum da başıma ciddi dertler gelmiş. öyle her insanın başına gelmeyen cinsten. lakin son zamanlarda hiçbir şey yok, hiç yani.. he takılacak şey var mı? var. ama nedense üzülemiyorum ben. bu konuda bir problemim var. sinirleniyorum ama üzülemiyorum.
  1 ... g n r
 5. 5.
  ergen olabilir.
  2 ... reise reise
 6. 6.
  zaman zaman son derece haklı olabilen insandır. zira bir insanın hiç bir derdinin olmaması yaşamaması olarak da yorumlanabilir.
  sevgilisi, arkadaşları, ailesi olan; onlarla sürekli vakit geçiren insanın dertsiz olması da makul bir şey değil en nihayetinde.
  ooof. yazık ulan, siz etrafınızdaki insanlardan sıkılıp, onlarla yaşadıklarınızı yaşamadıklarınızı dert ederken, bu adam napsın? hiç kimsesi hiç bir derdi yok!
  yaşamıyor bile ulan!
  siz sosyal böcekler ne anlarsınız onun halinden.
  ... laplacein seytani