bugün

kısa sürede yapılan, aşırı lezzetli ve yapımı basit bir tariftir. bugün denedim, efsane oldu. sözlükle paylaşmak istedim. çünkü o kadar lezzetli oldu.

Malzemeler:

- 2 adet tavuk fileto (Şok, a101 migros her yerde bulup alabilirsiniz 15-16 lira falan.)
- 4 adet sivri biber ( ben tatlı biber kullandım.)
- 1 tutam biber salçası
- 1 tutam domates salçası
- 1 tutam kırmızı toz biber
- 1 tutam kekik
- 1 tutam kimyon
- 1 tutam pul biber
- 4 domates

1-) Tavukları ve biberleri minik minik doğrayın. Bir tavaya sıvı yağ koyup biberleri soteleyin.

görsel
görsel
görsel

2-) Ardından tavukları ekleyin. Tavukları sotelerken içerisine salçayı ilave edip sotelemeye devam edin.

görsel

3-) Son olarak baharatlarını ve domatesi ilave edin.

görsel

4-) Tavukların üzerine ekmekleri basın sonrasında tavuklu harcı doğrama tahtasına alıp bıçaktan geçirip inceltin.

görsel
görsel

5-) Tekrar tavaya alıp sotelemeye devam edin. Son olarak ekmeğin arasında koyup üzerine domates, biber ve baharatlardan serperek servis edin.

görsel

işte sonunda böyle müthiş bir şey çıkıyor ortaya. canı çeken hakkını helal etsin, en kısa sürede o da denesin. yapamıyorsa ben bizzat yardımcı olayım. gerçekten lezzetli oldu.

görsel

Herkese afiyet olsun.
Anladık gene evde kaldın ve yemek yapmayı biliyorsun. Sözlük kızlarına duyrulur.

(bkz: sazan avı)
(bkz: Sözlüğün amına koymak)
Sözlüğün tahasi arkadaş . Arkadaşlar kusura bakmayın tavam yamuk .
928 senedir sözlükteyim. ben mesela kendi nikimle başlık açmaktan utanırım, mahcup olurum.

bu çocuklardaki öz güven mi vurdumduymazlık mı yoksa arsızlık mı ben şey yapamadım.

ama enteresan yani.
başka derdin mi yok allasen, tavuk yenir mi?