bugün

kısa sürede yapılan, aşırı lezzetli ve yapımı basit bir tariftir. bugün denedim, efsane oldu. sözlükle paylaşmak istedim. çünkü o kadar lezzetli oldu.

Malzemeler:

- 2 adet tavuk fileto (Şok, a101 migros her yerde bulup alabilirsiniz 15-16 lira falan.)
- 4 adet sivri biber ( ben tatlı biber kullandım.)
- 1 tutam biber salçası
- 1 tutam domates salçası
- 1 tutam kırmızı toz biber
- 1 tutam kekik
- 1 tutam kimyon
- 1 tutam pul biber
- 4 domates

1-) Tavukları ve biberleri minik minik doğrayın. Bir tavaya sıvı yağ koyup biberleri soteleyin.

görsel
görsel
görsel

2-) Ardından tavukları ekleyin. Tavukları sotelerken içerisine salçayı ilave edip sotelemeye devam edin.

görsel

3-) Son olarak baharatlarını ve domatesi ilave edin.

görsel

4-) Tavukların üzerine ekmekleri basın sonrasında tavuklu harcı doğrama tahtasına alıp bıçaktan geçirip inceltin.

görsel
görsel

5-) Tekrar tavaya alıp sotelemeye devam edin. Son olarak ekmeğin arasında koyup üzerine domates, biber ve baharatlardan serperek servis edin.

görsel

işte sonunda böyle müthiş bir şey çıkıyor ortaya. canı çeken hakkını helal etsin, en kısa sürede o da denesin. yapamıyorsa ben bizzat yardımcı olayım. gerçekten lezzetli oldu.

görsel

Herkese afiyet olsun.

edit: çok sakat var çok... profil fotoğrafımdaki dany targaryen'e aldırmayın, sevdiğimden koydum oraya ejderhayla birlikte. kısacası erkeğim erkek, mesaj atmayın amk!
güzel bir tariftir.

adam aynı tavada hem yemek pişirip hem fotoğraf çekmiş. alkışlasanıza lan ipneler.
Fakir tarifi, tavuk nedir yahu !
Bir tutam salçadan sonra okumadım tutamla salça konmaz onun ölçüsü yemek kaşığıdır.
Tavuklar suyunu salıp sonradan geri çekene kadar herhangi başka bir malzeme eklenmemesi gereken tariftir. Tavuğu bütün halindeyken ufak ufak çatal ucuyla delip 3 saat sütte yatırdıktan sonra yapılırsa çok daha lezzetli olacaktır.
Ekmeği çıkar güzel tarif.
tavuk sote değil bildiğin tavuk tantuni olmuş.
uludağ sözlük kızları altın günü ne zaman?

haber verin de benim manitaları da yollayayım *
Memeyle ilgi çekmeye çalışanları yenebilecek bir hareket. Eline sağlık..