1. 1.
  çok konuşarak dersten atılma, aniden şiddetli bi öksürük tutması, derste kusma, osurma,uyuma, tuvalete izin alma, mesajla dışarıdan birine önemli bi olay nedeniyle dersten çağırmasını söylemek gibi uydurma nedenlerle dersten kurtulmaya yarayan yöntemler.bazen hiçbişey söylemeden direk çıkıp gitmek de faydalı olabiliyo ama yok yazılma ihtimalin var.
  ... frantic
 2. 2.
  lisedeyken,hocayı kafaya alıp "hocam benimki dışarda bekliyor bitek okulda görüşebiliyoruz,nooolllluuuuurrrr" demek.gerçekten işe yarıyor tecrübeyle sabittir. fakat bunun için anlayışlı hoca gerekir, şans işidir.
  ... dokuzhanim
 3. 3.
  büyük sınıflarda arka camdan atlamak.
  ... jakuzi
 4. 3.
  'hocam, müdür bey beni çağırmış' diyerek dersin hiç olmazsa bir kısmından yırtılınabileceğine inandığım, sınıftan çıkabilme durumu..
  ... narf
 5. 4.
  universitede "eh bana müsade" demek yeterli olacaktir. tabi hocanin size takmasi ayri bir meseledir.
  1 ... laxx
 6. 5.
  prof.u falan sallamadan istediğin zaman üst kapıdan çıkmak. * * *
  ... 1.x.1
 7. 6.
  Bir arkadaşınızla anlaşıp onun bayılmasına mütakip eşlik amacıyla "hocam bende arkadaşın yanında gidiyim bişey olursa" diyerek dersten sıvışılan yöntemdir.
  ... plazmodium
 8. 7.
  cırcır yapabilecek gıda maddeleri tüketilir. sonra sessiz bir şekilde sıraya büyük abdest icra edilir. zaten siz istemeden hoca sizi kapıdışı edecektir. hatta sizi sınıfta yalnız bırakıp tüm sınıf bahçeye hava almaya da çıkabilir.
  -1 ... arabaciarabayatasget
 9. 8.
  universitede hocanin gozune baka baka "hocam bana bu kadar yeter. siz devam edin bana musade" seklinde bir ifadeyle cikabilirsiniz.
  universite ogrencisi olmayan arkadaslara etkili bir yontem; kollarinizi kasiyin zaten kizaracaktir. hocam alerji olmusum der sonra mudur yardimcisina ugrayip izin bile alabilirsiniz.
  1 ... fabala
 10. 9.
  ikinci öğretim talebeleri için, "hocam tren kaçıyor, son tren mahsur kalacağız burada valla", "hocam servistekiler bizi bekliyor, herkesin dersi bitmiş bi biz kaldık, yolumuz uzun.", "hocam şampiyonlar ligi maçı var, müsade etseniz." gibi.
  1 ... akmai