bugün

hocanın dersi dinlemeyen öğrencilere savurduğu tehtiddir.her öğrenci dışarı çıkmayı delicesine istesede sesini çıkartamamaktadır.
bi siktir git dedirten hoca zırvalarındandır. sanki ben çıkınca bunun bana bi negatif tesiri olmayacak. haaa bu lafın üstüne çıkıp giden öğrenciyi de güveni, özverisi ve cesaretinden dolayı tebrik ederim ama o ayrı konu.
klasikleşmiş öğretmen repliklerinden sadece biri. diğerleri için ;
(bkz: yavrum gülünecek birşey varsa söyle beraber gülelim)
(bkz: kitabını unuttunda kendini niye unutmadın)
(bkz: ben bunları biliyorum zaten size anlatıyorum)
arkasından sıkıysa çıkın bakışı atınca herkesin hevesini kursağında bırakan öğretmendir.*
olur da çıkmak isteyen olursa acırım haline. hocanın şiddetli hakaretlerine maruz kalacaktır.
aslında çoğu kişinin çımak istediği ama kimsenin çıkmadığı durumdur.
Hem dersten çıkabilirsiniz derler ondan sonrada yoklama alırlar.Böylesine denilenlerle yapılanların birbirinden bağımsız bir şekilde ilerleyen bir toplum içerisinde yaşıyoruz.
ideal ve muhtemelen en sevdiğim öğretmenler kısmnıda number one olacak kişi. Tek soru da itibarı kazanılası şahsiet.
-Yok yazmayacaksanız hemen!
öğrenciler samimi olsa birkaç çivi dışında hepsinin dışarı çıkmasıyla sonuçlanacak çağrıdır.
öğrencinin çıkmayacağını bildiği için kendinden emin bir şekilde otoriteyi sağladığı durum. bir babayiğit çıkıp gitmeli.
hocaya hayatta güven olmaz, ayağa kalkıp gitmeye niyetlenirsin;

-numaran kaç senin?
özellikle sıkıcı ve monoton geçen derslerde bu söz üzerine birçok kişinin çıkıp gitmek istemesi fakat hocanın gazabından korkup kimsenin gitmemesi ile sonuçlanır.
ahh ulan ahh! şu makam mertebe farkları.
hoca bunu der ama kimsenin çıkmasına izin vermez. denendi onaylandı çünkü bu davranış.
sınıftaki aşırı gürültüden rahatsız olan hoca "dersi dinlemeyecek olan çıksın gitsin" demesinin ardından sınıftan yaklaşık 6-7 kişi çıkmak için ayağa kalkmıştır ancak hocanın "nereye gidiyorsunuz" şeklindeki söylemi ile karşılaşmışlardır. tabi yerlerine geri oturmuşlardır.

(bkz: maltepe anadolu lisesi)
bu durumda sürü psikolojisine uyulur genelde. ya hiç çıkan olmaz yada bu lafı duymuş kişiler komple dışarı çıkar. tabi uyuyanlar sınıfta uyumaya devam eder. benim tercihim ikinci şıktan yanadır.

bütün anfi dersi bırakıp çıkmışlığımız vardır.* tabi bunu söylemeyi alışkanlık haline getiren hocanın bir repliği eksilmiştir bu olaydan sonra.
(bkz: ileri demokrasi)
tüm öğrenciler için bir fırsattır ama ilk bir öğrencinin kapıdan dışarı çıkması gerekmektedir, ardından tüm sınıf dışarıda olacaktır.
sesinizi kesin artık yoksa kötü şeyler olacak demenin değişik bir versiyonudur.
anıl çeçen'in verdiği bir dersi hatırlatır:

ders : atatürk ilkeleri dersi

hocayı tanıyan bilir, biraz abartılı cümleleri vardır ve derse gelenler biraz homurdanarak gelirler. derse başladıktan hemen sonra 2-3 kişinin sınıftan çıkmasıyla hoca dinlemek istemeyen çıksın ya da ders bitene kadar herkes yerinde kalsın demiştir. bu söz üzerine 4 dakika içerisinde yaklaşık 150 kişilik sınıf boşalır. en son öğrencinin de dersten çıkmasıyla hoca hiç istifini bozmaz notlarını toplar ve çeker gider.

hayatımda yaşadığım utanç verici anlardan biridir, iyiki o derse girmemişim ne yapacağımı hiç bilemezdim.