bugün

içinde bulunduğum durumdur. Az çok çalışmışsın, belki zekayla veya ne deniyorsa iyi bir bölüm kazanmışsın. Okulunu derslerini seviyorsun ama bir türlü geçemiyor, dersleri 2. 3. Kez alıyorsun, dersler ağır gelirken diğer yandan çok yalnızsın, hayat sana eziyet gibi geliyor, kaçacak delik arıyorsun ama hayatın içindesin. Tabi herkesin başka başka sorunları var çok daha kötüsü var ama insan hangi şartlarda olursa derdi var işte. Ne derse odaklanabiliyorum, ne ders dışında farklı şeyler üretiyorum. Sosyal hayat zaten 0. Devamlı gözler yerde elde sigara gezer oldum. Uyku düzeni beslenme düzeni kalmadı, bir obez olarak kilo vermeme bile sevinemedim bir sorun mu var bi hastalık mı çıktı diye doktora gittim. Hiçbir şey şu ağır melankoli kafasından dışarı çıkaramıyor artık. Sallama boşver desen ilerde aynı durumları yaşayacaksın.
Şu durumu yaşayacağım 3 5 sene önce aklımın ucundan geçmezdi, o zamanlar her şey tozpembeymiş de hayat aslında böyleymiş gibi.
En kısa zamanda kaybolmak istiyorum.
Şuanda benim oldugum durum teselim elimde işim var ayrıca eğitim fakültesindeyim bizim bölumun ataması pek iyi deil ondan atanma umudumda olmadıgı icinde cok da ziklemiyorum dersleri kalıp kalmadıgımı.
Benim halimi gorsen sen hala neden yasiyosun dersin.
Çabuk kafaya takan bir bireyseniz, sınav senelerinde başınıza ağır bir şekilde gelecek sınav bitene kadar kronikleşecektir. 2-3 gün sürer sonrasında bi şeyler iyi gider özgüven gelir umut gelir 1 hafta sonra tekrar aynı bok olur. Geceleri ders çalışamaz ve mutsuz olursunuz. Yerlerde sürünürsünüz. Ulan şu hallerimi gören yok en çol hakeden benim ama dersiniz. En kötü yanlarından biride ders çalışırken bir anda bu duygu gelir ve çalışmanızı engeller.
Birkaç gün sonra finallerim başlıyor, tam 11 dersten sınava gireceğim. Bu 11 dersin 2'sinin vize puanı sıfır. Ayrıca finallere çalışmaya başlamadım bile.
Demem o ki hayatta olur öyle şeyler herkes bir şekilde illa ki böyle sorunlar yaşıyor. Nerden nasıl güç alacağım bilmiyorum ancak insanın bir şeyleri devam ettirebilmesi için kendisini biraz kandırması, sakinleştirmesi gerekiyor..
Aynı durumdan müzdaribim üstelik özel üniversitede burslu okuyorum, bursuna aldanıp tercih ettim meğersem çok büyük hata yapmışım. Sınıfta kalmak üzereyim ve sınıfta kaldığım takdirde bursum da kesilecek yani devam edersem son sene üniversite ücretini ödemek zorunda kalacağım. Okulu bırakıp yeniden ygs lysye hazırlanmak o stresi tekrardan yaşamak ölüm gibi geliyor.
hiç olmazsa endişelenecek bir şeylerin var. ya hiç bir şey umrunda olmayan boş beleş bi zibidinin teki olsaydın? kaygıların seni hırslandırıp amaca ulaştırır, bardağın dolu tarafını unutursan hüznün onu buhar eder kendi derdinde boğulursun.
(#)Aptalca yapılan davranışlardan biridir.yapılacak doğru davranış silkelenip kendine gelerek,ben bu durumu duzeltebilirim bende bu kapasite var diyerek özgüveni yeniden kazandıktan sonra çalışarak durumu düzeltme çabası içine girmek.
herseyin ders/diploma oldugu, kisinin karakterinin yok sayildigi, batanin batip cikanin ciktigi bir egitim sistemine sahip ulkede normaldir.
Derslerim kötü gitmesi değilde okulun uzamasından dolayı bende aynı sıkıntılardayım. Çevremdeki herkes evine, tatiline giderken benim sınav beklemem daha fazla koyuyor. Şu ramazan günlerini kendi şehrimde ailem, arkadaşlarımla geçirecekken adını bile duymadığım yerlerde sınav gününü bekliyorum. Bu ruh haliyle daha ne kadar devam edebilirim nasıl ders çalışabilirim bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun bu günlerde geçer elbet.