bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    yeni bir kamer genç zırvası. sıçılır tamam da kamer böylesini de ancak sen yapabilirsin. iyisi mi sen çiçek sulamaya devam et.
    6 -10 ... benjamin kastaryan
  2. 2.
    bi dersimliler bir de yemuşun oğlu kemal k. türk zaten.
    1 -4 ... cool cocuk
  3. 3.
    Doğrudur, zaten zazaların çok büyük kısmı kürt değil türk olduğunu söyler. zaten dersim nüfusunun büyük çoğunluğu alevidir. alevilik soydan gelir yani sonradan alevi olamazsınız ki zaten alevilik temel olarak türk şiiliği ve ya yesevilik olarak adlandırılır.

not: meraklı arkadaşlara dersim'deki mezar taşlarını incelemelerini tavsiye ediyorum.
    2 ... eyup usta
  4. 4.
    doğrudur. kürt değiller(di). şu an asimile edilerek kürtleştirilmiş tabi, o ayrı.
    3 ... duygusuz koala
  5. 5.
    hepsi olmasa da çoğu için doğru olan önerme.

mesela hüseyin aygün; neresi türk? adam ya ermeni ya da irani bir kökenden geliyor.

ama mesela kamer genç; adam bildiğimiz altayik, orta asyalı...
    4 ... ateistvaiz
  6. 6.
    Herikli aşireti turkmen olduğu için doğru olandır.
    2 -1 ... jonycooker
  7. 7.
    dersimlileri katleden partide bulunarak, dersimlilerin bir kısmı tam tersini söylerken, kendini binlerce kişinin yerine karar verecek konumda gören bir zavallının söylemi. bir insan ben türküm diyorsa türktür, kürdüm diyorsa da kürttür. senin ne haddine kendini kürt görenlerinde türk olduğuna hükmetmek. faşist bir zihniyetin yan ürünü işte.

kendisi mecliste çiçek sulamak dışında ne yapmış dersime ki başka birine hesap sorabilme hakkını kendinde görebiliyor.
    -3 ... mudur mudur mudur
  8. 8.
    cok dogrudur, helal olsundur. tunceliler turkler tarafindan saygi gormektedir.
    4 -1 ... gedikpasa
  9. 9.
    kızılderililerin türk oğlu türk olduğu kadar kesindir.

yersen....
    2 -5 ... maweraunnehir
  10. 10.
    herkes türk olabiliyor da türk bir türlü türk olmadı gitti anasını sattim.
    3 ... teyrebaz