bugün

Yandaşlar yine başlamışlar bol keseden vaat, Türkiye batar hikayelerine.

Len kılışdar zamanında asgari ücrete zam dediğinde, emekliye bayram harçlığı dediğinde, intibak yasası dediğinde, eyt dediğinde de böyle dememiş miydiniz Lepistesler?

Ne oldu? Madem bunlar türkiye'ye çok zararlı işlerdi, şahsım niye yaptı?
Dersimli dedem benim.

Yürü be kim tutar seni.
güneydoğu illerine özerklik getireceği vaadi dışında hiçbirinin bir önemi olmayan vaatler.

25-30 sene önce "güneydoğuya özerklik" verme vaadini bırakın, bunu dile getirmek bile idam cezası gerektiriyordu. bugün akp döneminde yaşanan çözüm süreci'nden bile daha büyük bir ihanet olan bu vaadi kılıçdaroğlu'nun rahat rahat dile getirmesi ve bir chp'linin de çıkıp sen ne diyorsun be adam dememesi akıl alır gibi değil.
gadasını aldığım kılıçdaroğlu emekliye 2 ikramiyede 15.000 tl vaad etmiş.

görsel

not: atarı olan buyursun.
bo keseden atılan vaatlerdir. zamanında mecliste reis bunu madara etmişti.

izleyelim : https://www.youtube.com/watch?v=Gvn6Gva974A
Dersime iyi çalışmamazlık yapınca ama çevresi kötü ve zekiyim ile türk milleti zekidir, türk milleti çalişkandır ve ne mutlu türküm diyene demeyi ama demedi ki ne mutlu türk olana diyerek açıklayanların destekleyeceği vaatler. Neyse o vaatler. Kimeyse? Seni beni bizi biz yapan nedir ki? Zülfiyare dokundu mu? Tam yerine rast geldi mi? Manzara koydu mu? Vaat işte. Uçan arabalar gelecekti hani? Geleceğe mi dönüşelim, geçmişe mi dönüşelim? Ee sonuçta kolay değil kayaların oğlu olmak.
Keraneci pezevengi "yüce TSK" gibi birşeyler yazmış.

Len Keraneci, kimlerle kolkola girip, TSK'ya neler yaptığınızı unuttuk mu sanıyorsun? Hayırdır, TSK ne zamandan beri yüce oldu boklu mahallenizde?

Her zaman dediğim gibi, sen sus Keraneci, sümüklü burnunu anlamadığın işlere sokma.
ay ins cnm ya. hadi selo'ya özgürlük getirin. pkk ve selo suçsuz.
şu son 20 yılda libya'nın ikiye bölünmesininde de, ırak'ın ikiye bölünmesininde de, suriye'nin ikiye bölünmesininde, afgan ordusunun türkiye'ye nakledilmesinin de, türkiye'nin araplaştırılmasının da, güney türkiye'de türklerin azınlığa düşürülmesinin baş aktörü recep tayyip erdoğan'dır. ben o adamı çok net okuyorum. türkiye ne olacak, müslüman kanıymış zerre derdi tasası yok. varlığını, benliğini tümüyle yabancılara satmış.

neyle neyi karşılaştırıyorsun? "kılıçdaroğlu da şunu didi" "kılıçdaroğlu da bunu didi". kılıçdaroğlu'nun bu ülkede 20 yılda bir gün yönetimi yok. zübük bir numaralar çevirmezse iki ay sonra yolcu. daha iyisi mi olacak kötüsü mü, biz yerinden sen de kendi memleketinden göreceğiz.
--spoiler--
o ypg'ler pyd'lerin ankara'ya gelip devlet protokolünde karşılanmışlıkları da var. karşılayan da kılıçdaroğlu değil.
--spoiler--

yalniz onlar (dersimlinin terörist degil dedigi) suriyeli ypg teröristleri degil canim. siz selo'ya özgürlük getirin hadi kuzum.
--spoiler--
kuzey suriye'deki teröristlere tır tır cephane gönderdi.
--spoiler--

dersimli ke-mal ve kitlesi icin pkk terör örgütü degil, ama türkmenler terörist.
devam devam devamkeeee.
o ypg'ler pyd'lerin ankara'ya gelip devlet protokolünde karşılanmışlıkları da var. karşılayan da kılıçdaroğlu değil.
görsel

pkk'nın ırak'tan suriye'ye geçişini kim organize etmiş. e o da kılıçdaroğlu değil.
görsel
--spoiler--
ayrica suriyedeki söz konusu terör örgütü (ypg) icin, dersimli ke-mal "terör örgütü degildir" demistir:
https://t24.com.tr/haber/...tlenmis-bir-olusum,274588

yok öyle.
--spoiler--

pkk'ya terör örgütü degil diyen kitle tabii ki de ne isimiz var suriye'de der. nokta.
selo reisiniz de hic gerek yok suriye'ye girmeye felan diyo aslinda. siz de kendinizce haklisiniz.
--- alıntı ---
o sirada dersimli ve kitlesi:
https://www.posta.com.tr/...var-bizim-suriyede-143310 2012
https://www.haber7.com/pa...lu-ne-isimiz-var-suriyede 2013
--- alıntı ---

beğenmedin mi? ben de tekrar edeyim.

bizim ne işimiz var suriye'de.

2012, 2013. şam'da bilmemne camiinde namaz kılacağız diye gitti kuzey suriye'deki teröristlere tır tır cephane gönderdi. kuzey suriye'yi karıştırıp milyonlarca suriyeliyi türkiye'ye sürdü. orda yapması gereken "türkiye'nin sınır komşusundaki karışıklıktan türkiye de zarar görür" deyip sınırı kapatması, hatta esad'a ülkesinin güvenliği için yardım etmesiydi.
bir kerhanecinin zırvalarını sergilediği , dezenformasyon başlığı.
o sirada dersimli ve kitlesi:
https://www.posta.com.tr/...var-bizim-suriyede-143310 2012
https://www.haber7.com/pa...lu-ne-isimiz-var-suriyede 2013

ayrica suriyedeki söz konusu terör örgütü (ypg) icin, dersimli ke-mal "terör örgütü degildir" demistir:
https://t24.com.tr/haber/...tlenmis-bir-olusum,274588

yok öyle.
suriye'deki pkk oluşumunun bir numaralı sorumlusu akp ve tayyip zübükzade'dir. e hadi ne duruyor, "sağlıklı tsk"yla girsin, temizlesin ypg'yi suriyeden. elinden tutan mı var. girecekler de sınırda karşılarına kılıçdaroğlu'yla tanrıkulu dikiliyor herhalde. aha bak şu haritaya, sarılar hep pkk. 22 yıldır bu ülkeyi tek bir kişi yönetiyor, 22 yıl önce de böyle bir pkk alanı yoktu. şimdi laf cambazlığıyla ihalesi muhalefete kaldı. fetö gibi. yok öyle.
görsel
"tsk 'hasta' ama ypg terör örgütü degil. seloya özgürlük."
- dersimli ve kitlesi
türk silahlı kuvvetleri gökyüzünde bulutlar üstünde erişilemeyen, bozulamayan, yozlaştırılamayan bir kurum değil. akp'nin afet kurumlarını, kızılay'ı, afad'ı nasıl yozlaştırdığını gördük. akp bütün devletin ayarını bozdu. tsk da bundan muaf değil. şu an bütün devlet hasta olduğu gibi tsk da hasta. akp+fetö ortak kumpaslarıyla beraber hasta etti. 2006'dan sonraki türkiye tarihine bir göz atabilirsen...
görsel
--spoiler--
sövöyönö önöp sono köfrötmök östömöyörom.
--spoiler--

kime küfür etmisim amk.
--spoiler--
linkteki doğu perinçek zırvalarından ne sonuç çıkarmam lazım? yüce tsk öğretmek doğu perinçeğe mi kaldı?
--spoiler--

tsk'ya hakaret saydıran, terör örgütüne terör örgütü değil diyen dersimli ke-mal her türlü suçsuz tabii ki.

ayrica perincek sikimde degil. ben ona oy moy vermiyorum sonucta. perincek ve dersimliyi destekleyenler düsünsün , banane amk.
vaatse vaat. yapabilecek mi seçilince göreceğiz. olan 10 milyonun üstüne yenisini getirmesin, kalanlara vatandaşlık vermesin, o bile kâr. zübük avrupa'yla, amerika'yla nasıl karanlık anlaşmalar yaptıysa bu kadarını bile söyleyemiyor.

---alıntı---
yüce tsk'ya hakaret saydiran adamdan baska ne beklenir: https://www.kocaelizirve....den-mermi-atiyor/8247410/
---alıntı---

linkteki doğu perinçek zırvalarından ne sonuç çıkarmam lazım? yüce tsk öğretmek doğu perinçeğe mi kaldı? ne güzel buldular birbirleri, ciasal islam tayyip, döneminde demografik operasyon çekilen çakma milliyetçi bahçeli, terörist hizbullah, ne bok olduğu belli olmayan perinçek.
görsel
görsel
bu demeçlerde bulunan dersimli kimlere hizmet ediyor acaba.
attıkları haber kanalları kimin acaba.
Kendi yorumlarım:
- ekonomi, eğitim, adalet, imar, çevre gibi gibi gibi bir çok, bir çok konuda vaziyet iyi değil. Ama bunları Kılıçdaroğlu da düzeltemez, çünkü 1. Yabancı kaynak sağlayacak müttefiklik ilişkileri yok, 2. Dünyada savaş ve ekonomik kriz ortamı hakim, 3. Millette vergi vereyim, kasa doldurayım diyecek hal kalmadı. Ha, bu sorunları devam ederse, mevcut yönetim de düzeltemez.
- baştan fazla taviz veriyor ama ola ki, seçimi kazansa bile, ki fazla inanmıyorum, iki gün sonra sırtındaki yükleri yani rakiplerini ve ortakçılarını atar, içten pazarlıklı Biri.. köprüyü geçene kadar dayı da diyor, baba da diyor. Yani devleti şuna teslim eder ya da ülkeyi başlanlık konseyi ile yönetir kısmına itimat etmiyorum.
- güya müttefikleri çok kaypak davranıyor, ben seçime yakın da infiallerin kopacağını düşünüyorum. Seçimi de en çok bunlardan dolayı kaybeder. Bir de rakibi istanbul seçimlerinden acı bir tecrübe edindi, işi sıkı tutacaktır.
- belli bir kesim nezdinde superman dahi olsa kredisi yok, körü körüne bir bağlılıkla karşı karşıya. Halbuki kendi müttefikleri ve müttefik seçmenlerinin bireysellik güdüleri çok gelişmiş. Destekleri de şartlı ve sınırlı, üstelik bir kısım müttefiki doğal ve sabık rakip seçmen kitlesi.
güncel Önemli Başlıklar