bugün

Doğruysa dersimli kemal'in Arap olduğunu gösteren durumdur.
yahu doğu anadoluda kime sorsan seyyid zaten amk. arabistanda yoktur herhalde bu kadar bol seyyid.
Belkide seyyid rıza ile akrabadır.ikiside dersim'li.
adıyaman'ın kahta ilçesinin durak (menzil) köyündeki nakşibendi ailesi de seyyid olduğunu iddia ediyorlar.

sosyal medyada "el hüseyni" isimleri ile takılıp seyyid olduğunu iddia eden bu mencildiler(soyadları erol'dur) seyyid olduklarının belgesi olan nakibuleşraflık belgesini gösteremiyorlar.

nedir bu nakibuleşraf belgesi?

islam devletlerinde peygamber soyundan gelen kimselere belli imtiyazlar tanımak için verilen belge...

tabi geçen yüzyıllar içinde bu nakibuleşraflık belgesinin de boku çıkmış, pek çok devlet pek çok sahte seyyide böyle nakibuleşraflık belgesi vermiş.

özellikle osmanlı'nın son 200 yılında, tarikat vakıfları çok güçlenince, her bir vakfa nakibuleşraf belgesi vermişler neredeyse. böylece peygamberin soyundan gelenlerin sayısı fevkalade artmış.

işte böylesine ayağa düşürülmüş seyyidlik belgesine bile sahip olamayan menzilciler bile seyyid olduklarını iddia ediyorlar günümüzde, tabi biz onlara götümüzle gülüyoruz.

aynı şekilde kemal kılıçdaroğlu'nun geldiği ailenin de böyle bir nakibuleşraflık belgesi yok diye biliyorum.

zaten kılıçdaroğlu'nun da böyle bir iddiası yok...seyyidlik iddiasında bulunan yalancılar (menzil) düşünsün...
Bir statü olarak Seyyidlik baştan sona gotten uydurma bir sıfat veya makamdır. Birine Seyyid olduğu için saygı duyan da maldır, ben seyyidim ididasiyla saygı bekleyen de maldır. Peygamberin soyundan gelmiş olmak diğer insanlardan hangi farkla onların önüne geçmeyi sağlayabilir ki? Bir insana, sırf soy itibariyle peygambere dayandığı için hürmet göstermek ancak Ortadoğulu cahil, beyinsiz, sömürülmeye müsait bir dangoz coğrafyada görülür.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.