1. 1.
  "sünepe" tabiri mi da ha doğru yahut "yavşak" mı bilinmez ama dersimde yapılanlara katliam diyemeyen omurgasız vandallara lafım.

  elbette katliamın arkasında gazi yoktu. gazi mustafa kemal katliamın olduğu sıralarda cok hasta, müşkül vaziyetteydi dolayısıyla yaşananlara vakıf olamadı.

  yavşak inönünün pardon şef olan inönünün bölgeye korkomutan sıfatıyla atadığı yavşak komutanın emriyle jandarma taburu mensubu dersimli bir genç kıza tecavüz eder duruma vakıf olan seyit rızanın oğlu jandarmaya haddini bildirmek için yola koyulur ve olaylar peşi sıra birbirini takip eder. neticede olanlar dersim halkı toplu bir kıyıma maruz kalır sabiha gökce şsehri havadan tahrip eder. seyit rızanın oğlu öldürülür, seyit rıza ele geçirilir ve ayak üstü yapılan mahkemede idam edilir kendisi " asla türklere düşman olmadığını, niyetinin isyan çıkarmak olmadığını, kendisininde bir türk olduğunu ifade eder" ama kalem kırılmıştır. ifadeside seyidi kurtarmaz da ha sonra dersimin adı "tunceli" şeklinde değişir. şehirde olağan üstü hal ilan edilir.
  ... oldummevlanagibi
 2. 2.
  katliam yoktur herkes hak ettiğini almıştır vesselam.
  bir bomba olsam şuan dersim diye hitap edilen yeri tekrar bombalarım hain dolu.
  1 ... pislik yazar