1. 1.
  herkesin bildiği o malum diktatördür.
  4 -22 ... bu ismi sadece zekiler anlar
 2. 2.
  her fırsatta teşekkür ettiğim kişidir, erken vefat etmiştir etmeseydi çok daha güzel şeyler olacaktı ama ne yapacaksın.
  9 -2 ... musikici
 3. 3.
  devletine baş kaldıran köpeklerin anasını bellemiş ulu önderimizdir.
  kalkıp da onları baş tacı yapıp, davulla-zurnayla karşılamamıştır. liderlerini kendi vatandaşlarından daha iyi şartlarda yaşatmamıştır.
  şereflidir. şerefsizler anlayamaz.
  8 -5 ... cany13
 4. 4.
  sevgi kelebeklerinin durup durduk yerde askerce hücuma uğradıkları iddia edilmiş. yalan söyleyen şerefsizlerin yalanlarına bir cevap olsun. dersim katliam değil aksine devletin bir grup silahlı cani ve katile karşı giriştiği asayiş harekatıdır.

  --spoiler--
  başlangıç safhası kısaca :

  1937 yılında Atatürk Singeç Köprüsü'nün açılışını yapmak üzere Dersim'e gelecekti. Bu köprünün bir ucunda güvenliği sağlamak amacıyla bir askeri karakol bulunuyordu. ismail Hakkı Teğmen'in komutasındaki karakola asiler tarafından saldırı düzenlenir. Karakol yakılır, 33 asker öldürülür.

  27 Mart 1937 tarihinde Tunceli-Erzincan yolundaki bir köprü Haydaran ve Demanan aşiretleri tarafından yakılır. Bölgenin telefon hatları kesilir. Jandarma birliklerine pusu kurulur. Pap bucağı karakoluna baskın düzenlenir. Seyit Rıza bizzat Sin Karakolu'nun da basılması için asi milislere emir verir. Bölgedeki 9. Seyyar Jandarma Taburu'na da baskın düzenlenir. Kendi vatandaşlarından kurulu düzensiz gerilla kuvvetlerine karşı savaşmak üzere eğitilmemiş ve bu yönde bir hazırlığı olmayan askeri kuvvetler kendilerini korumakta zaafiyet içine düşerler. Birçok askeri birlik basılarak askerler öldürülür ve yaralanır. Asiler Malazgirt Köprüsü'nü tahrip ederler.
  --spoiler--

  bir de ölenler için müslümanlardı diyen beyinsizler için gelsin ...

  --spoiler--
  TUĞGENERAL ZiYA YERGÖK'ÜN ANILARI adlı kitapta 1900-1915 civarında bölgede yüzbaşı rütbesiyle göreve başlayan ziya yergökün anılarında çok önemli noktalar vardır.

  "...Bunlar ne Şiidirler ne de tam Bektaşi. Bu mezhebin her ikisinden alınmış bazı esasları varsa da çok gülünç inançları da vardır. Her yüksek dağı bir ziyaret yeri, bir tapınak hükmünde gördükleri gibi birçok büyük ardıç ağacını da öyle görürler; Allaha bizim gibi inanırda peygamberi de şöyle böyle tanırlar. Fakat oruç tutmaz, namaz kılmazlar. Kuranın hükümlerinden habersizdirler. Onlara göre ;kirleri su, suyu toprak temizler. Toprağı da ateş temizler;
  Yavuz sultan selim 40000 Kızılbaşı kılıçtan geçirmiş, gerisi kaçıp dersime sığınmıştır; Dersim Kürtleri çevre köylere rahat vermezler. Yolcuları soyar, köylülerin hayvanlarını sürüp götürürler. Köylülerin bir Kürtü öldürmeleri hadlerine mi düşmüş. Böyle bir babayiğitlik gösteren köylünün köyü yerle bir olur. Bunların vali ve komutanları bile soydukları olmuştur. 1908 yılında 13 tabur piyade, üç dağ bataryası ve Hamidiye süvari alayından oluşan bir fırka askerle Neşet Paşa komutasında sindirme harekatına çıktık; " diye gider o yıllarda osmanlı ordusunun rehaveti- disiplinsizliğinden bahseder ve bölgeye yapılan harekatların neden başarıya ulaşamadığını sorgulayıp eleştirir. Yapılması gerekli olarak yazdığı şeylerin hepsi genç cumhuriyetin idealist subayları tarafından 30 yıl sonra 1938 yılında uygulamaya koyulur ve sapına kadar batağa batmış bir memleket türkiyenin okuma yazma oranı en büyük bölgesi haline gelir.operasyondaki sertlikte kurtuluş savaşı zamanında türk ordusunu arkadan vuran halka subayların duyduğu nefret olsa gerek....
  --spoiler--

  (bkz: koçgiri isyanı)

  bugün bize müslümanlık öğretmeye kalkan evangelizm soslu, şâfi aromalı sait dini mensuplarına ne kadar da benziyorlar. götünüzden mazlum ve şehit uydurmayın.
  7 -1 ... darius ve krezus
 5. 5.
  dersim denen dağlık bölgedeki hainleri, kalleşleri, devlet ve millet düşmanlarını yok eden uludur, yücedir.
  3 -1 ... embesilite
 6. 6.
  çoluk çocuk genç yaşlı demeden bir kitleyi bombalayarak bir sorunu çözen, daha doğrusu çözdüğünü sanan diktatördür. demokrat falan olduğunu söyleyen komedyenlere gülün geçin.
  4 -4 ... vedalar soguk olur siki giyin
 7. 7.
  o diktatör ne yaptıysa doğrudur.
  1 -2 ... the g man
 8. 8.
  o dönem dersim de bulunan teröristleri yok eden liderdir.

  (bkz: dersim tatsızlığı)
  4 -3 ... sidas
 9. 9.
  diktatör dediğiniz adı geçen yüzyılın en büyük dehasının amacı hiçbir zaman soykırım katliam değildi. ki o zamanlar hasta yatağında ölümle cebelleşen buna rağmen hala bir çözüm yolu arayan kişiydi kendisi. silaha arkadaşı(!) disturuyla ortaya atılmış ve sırf kürtlere yönelik yapılmamış olay olan adı geçen dersim katliamında ingiliz ve fransa güdümündeki aşiretler yeni temelleri atılmış cumhuriyetin karışıklılığını sağlamıştır. katliam sürecine gelmesi her zamanki gibi içler acısı bir durum olsa da yüzyılın dehasının bu konuyla tam olarak bağlantısının olmaması ve tarihi bilmeyen insanların bu konuda konuşması tarihe atılmış kara bir lekedir.
  4 -1 ... xilloyy
 10. 10.
  Alevilerin atatürk hayranı olduğunu hatırlatırsak , o dikdatör dediğiniz efsanenin kendini alevi sanan ne üdüğü belirsiz kişilerin devlete vergi vermemek , orduya asker göndermemek ,askeri birliği basıp o kadar canımızı katletmek karşısında yaptığı kısasa kısas harekatıdır , bugün tunceli hariç türkiye'nin bütün yerinde ki aleviler chp'yi sırf atatük'ün partisi diye desteklerler.öyle bir yurtsever dikdatördür! işte o efsane.ruhu şad olsun abdullah alpdoğan'ın ruhu şad olsun sabiha gökçen'in ve ruhu şad olsun o mustafa kemal atatürk'ün...
  4 -3 ... kiok